Відмовили в призначенні соцдопомоги: що робити

Якщо людині відмовили в призначенні соціальної допомоги, вона маєте право оскаржити цей вердикт. Але для цього необхідно мати письмове рішення органу соцзахисту де чітко прописані підстави відмови.

Про це повідомили у ГО “ВПО-України”

Зазвичай із документа, який видає орган соцзахисту, важко зрозуміти реальні причини відмови. Проте в Законі України “Про адміністративну процедуру” містяться конкретні вимоги до адміністративних актів, які не повинні порушуватися, зокрема:

  • акти, які приймає адміністративний орган, мають бути обґрунтованими, крім випадків, визначених законом.
  • адміністративний акт, який може негативно вплинути на право, свободу чи законний інтерес особи, повинен містити мотивувальну частину.
  • мотивування (обґрунтування) адміністративного акта в письмовій формі повинно забезпечувати особі можливість правильно його зрозуміти та реалізувати своє право на оскарження.
Мотивування не вимагається, якщо:

  • адміністративний орган задовольнив заяву, при цьому адміністративний акт не стосується прав, свобод чи законних інтересів інших осіб;
  • під час здійснення інспекційних повноважень не виявлено порушень законодавства.
Якщо адміністративний акт не містить мотивувальної частини, а за законом вона є обов`язковою, то такий акт скасовується. Якщо ви не зрозуміли, чому вам відмовили у соціальних виплатах, вимагайте письмового обґрунтування, посилаючись на Закон України “Про адміністративну процедуру”.

Читайте також: Росіяни порушили “великоднє перемир’я” понад 2500 разів, – Зеленський.

Джерело: Трибун