Довге пережовування їжі робить собак більш щасливими
У дикій природі собаки проводять багато часу за пережовуванням кісток, туш та гілок. Наприклад, австралійські динго можуть їсти до 108 хвилин за один сеанс.
Проте більшість домашніх собак жують набагато менше, ніж їхні побратими, що живуть на волі. Це значною мірою пов'язано з впровадженням легких для споживання, оброблених кормів для домашніх тварин, таких як кіббл, що нині становлять більшість раціонів домашніх собак.
Це проблема, оскільки, хоча жування несе певні ризики, в цілому воно має значні переваги для собак.
Як показує наше нове дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Veterinary Science, воно збагачує фізичне, психологічне та емоційне здоров'я собак багатьма взаємопов'язаними способами.
1. ХарчуванняСобаки жують насамперед для того, щоб прогодувати себе.
Їхні великі ікла, премоляри та корінні зуби, а також широка паща допомагають їм захоплювати та розчленовувати здобич. Пережовування цілих туш забезпечує їм доступ до кісткового мозку, клітковини та мінералів, які інакше були б недоступні.
Якщо собаки не пережовують частини тіла, вони харчуються горіхами,
ягодами та комахами, частина з яких також захована в ядрах, шкаралупі або екзоскелетах і потребує пережовування.
Дикі собаки, такі як динго, можуть харчуватися до 108 хвилин за один сеанс.
2. Чисті зуби та гігієна ротової порожниниЗахворювання зубів — одна з найпоширеніших проблем зі здоров’ям у собак-компаньйонів та собак, що живуть у розплідниках. Вона частіше зустрічається у дрібних і старих собак.
Абразивна дія при пережовуванні твердих і волокнистих матеріалів допомагає видаляти та запобігати утворенню зубного нальоту.
Це зменшує неприємний запах з рота, захворювання ясен, втрату зубів і, відповідно, потребу в стоматологічних процедурах у ветеринарній клініці.
3. Здоров’я шлунково-кишкового трактуЖування між прийомами їжі може допомогти полегшити травлення у всіх ссавців.
Воно також може запобігти запаленню шлунка і стимулювати перистальтику (хвилі скорочень) шлунково-кишкового тракту.
Це допомагає підтримувати регулярне випорожнення кишківника та консистенцію випорожнень.
4. Здоровий мікробіомДія жування сприяє розмноженню корисних мікроорганізмів, які складають здоровий мікробіом,
і зменшує кількість шкідливих бактерій, як у ротовій порожнині, так і в нижньому відділі кишківника.
Мікроби мікробіому працюють на власне виживання, а також на виживання свого господаря-собаки, якому вони допомагають підтримувати здорову гігієну ротової порожнини та здоров’я кишківника.
5. Контроль стресуЖування стимулює важливі для життя собаки фази відпочинку та травлення і може зменшити гострий стрес.
Це дає собакам потенційний механізм для подолання деяких стресів, пов’язаних з нудьгою та надмірним збудженням.
Таким чином, надання довготривалих жувальних ласощів може допомогти зменшити тривогу, пов’язану зі складними ситуаціями, такими як перебування вдома на самоті.
6. Щільність кісткової тканиниСтрес характерний для всіх ссавців. Він спричиняє викид кортизолу, гормону, який може зменшити щільність кісток і з часом призвести до остеопорозу.
Оскільки жування робить собак більш спокійними, воно може допомогти запобігти деяким формам остеопорозу, зменшуючи концентрацію кортикостероїдів у крові.
7. Працездатність і зосередженістьСобаки можуть стримувати рівень власного збудження,
якщо у них є можливість пожувати.
Жування може бути унікальним засобом введення собак у зону золотої середини збудження, також відому як «еустрес». Ця зона покращує здатність собаки зосереджуватися, навчатися та виконувати складні завдання.
8. Правильне старінняЗараз собаки живуть довше, ніж у давнину. Через це все більше з них стикаються зі зниженням когнітивних здібностей.
Дослідження показали, що у деяких ссавців, зокрема гризунів, жування може захистити когнітивні функції. Це може бути цінним інструментом управління, яке допомагає підтримувати якість життя.
9. Позитивний добробутІндустрія домашніх тварин постачає безліч жувальних продуктів, починаючи від іграшок, сушених або свіжих продуктів тваринного походження і закінчуючи промисловим виробництвом жувальних цукерок.
Собаки зазвичай пожвавлюються, коли їм пропонують жуйки, шукають їх і граються з ними.
Якщо ми не даємо їм жуйки, собаки обирають інші, менш придатні для них предмети, які слугують їхнім цілям. Шкіряне взуття часто знаходиться на вершині списку
10. Щасливі собаки роблять щасливими людейОстаннє дослідження стосунків між собаками та людьми виявило взаємозв’язок між кардіологічними реакціями собак на позитивну взаємодію та реакціями їхніх господарів.
Хоча це дослідження було зосереджено на кооперативних породах, таких як пастуші собаки, які, як відомо, дуже чутливо реагують на людей, воно продемонструвало, що серцева активність собак та їхніх господарів є дзеркальним відображенням одна одної. Це також вказує на міжвидові зв’язки, які можна порівняти з тими, що існують у відносинах прив’язаності між людьми.
Отже, надання собаці можливості зняти стрес може мати такі ж позитивні наслідки для вашого власного емоційного та фізіологічного стану.
Включення жування в повсякденне життя наших собак може бути одним з простих, але важливих способів забезпечити їм щасливе і здорове життя. Зверніть увагу, що здатність до жування є індивідуальною, і за порадою щодо типу жування та його придатності для вашого собаки слід звернутися до ветеринара.