Сьогодні Вербна неділя. Традиції та заборони свята
Православна церква сьогодні відзначає велике свято — Вербну неділю. Українські Новини розкажуть, що можна і небажано робити цього дня.
Повір'я та традиції
З вечора Лазаревої суботи в храмах триває нічне богослужіння, під час якого проходить освячення гілочок верби. Також зазвичай звечора віряни сповідаються, щоб вранці прийняти причастя. Ті, хто не може бути присутнім на всеношній, приходять до церкви вранці.
Наші пращури після повернення з церкви висаджували кілька гілочок верби на городі чи в полі, "щоб росла на славу Божу і нам на прожиток". Решту гілочок приносили до хати та ставили по кутках під іконами. Також цими гілочками люди "б’ють" близьких, при цьому промовляючи: "Не я б’ю — верба б’є, за тиждень — Великдень". Особливо корисним такий обряд вважається для дітей та хворих людей.
Освячену вербу ні в якому разі не викидають, а ставлять вдома як оберіг. Також з гілля верби роблять відвар, який вживають під час хвороб.
Загалом Вербну неділю проводять тихо та спокійно, в родинному колі, без гостей та розваг, тим більше, що триває піст. Проте цього дня дозволяється їсти рибу, морепродукти та приправляти страви олією.
Чого не можна робити:
- займатися фізичною працею;
- прибирати;
- шити, вишивати, плести;
- кричати, лихословити й сваритися;
- влаштовувати гучні веселощі;
- вживати алкогольні напої.
- дощ - рік буде врожайним;
- вітряно - літо буде прохолодним;
- погода тепла та ясна - буде добрий урожай фруктів;
- чайки низько літають довго не буде дощів.
Як повідомляли Українські Новини, на українців у квітні чекає кілька важливих православних свят, серед яких Лазарева субота, Вербна неділя, Вхід Господній до Єрусалиму (Вербна неділя) та Великдень.