В Ірпінському ліцеї інноваційних технологій організували учнівський хакатон (відео)

Як відбудувати міста краще ніж було? Якою має бути освіта майбутнього? Які технології можуть рятувати здоров’я і життя в кризових умовах? В Ірпінському ліцеї інноваційних технологій організували хакатон, щоб розробити інноваційні рішення гострих проблем у сфері медицини, освіти та інфраструктури.

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Щиро сподіваюсь, що ваші усі напрацювання, свіжі ідеї і думки візьмемо за основу, будемо впроваджувати у нашому самоврядуванні. Будемо робити наше місто кращим, приємнішим, доступнішим. Маяком, де буде хотітися жити вам і молоді, і усім поколінням».

Працювати над проблемами зібралися учні з різних ліцеїв Ірпінської громади. Вони об’єдналися в невеличкі команди і обрали собі напрямок для роботи.

Марія Гостін, директорка Ірпінського ліцею інноваційних технологій:

«Маємо 10 команд з різних шкіл. Деякі зміксовані – різні учасники, різні школи. Тому, це такий гарний показник для нас, що діти можуть працювати в команді незалежно з якої школи, але об’єднані єдиною метою».

Учасники команди ПДД шукатимуть інноваційні рішення проблем в освіті

Олександра, учасниця Хакатону інноваційних рішень:

«Однією з проблем, яку ми будемо вирішувати, це — як студенту відпрацювати пропущені заняття і підвищити свій рейтинг».

Хабіб, учасник Хакатону інноваційних рішень:

«Наша команда називається «Актіваторія». Ми взяли тему «інфраструктура» і будемо вирішувати проблему логістики. Ми робимо проєкт для оптимізації логістики, щоб затори були менші і так далі».

Напрямок інфраструктури обрала і дівчача команда «Полюс світла». Але вони вирішуватимуть іншу проблему.

Анастасія, учасниця Хакатону інноваційних рішень:

«Ми працюємо над питанням інфраструктури, а саме – проблема портативного джерела енергії – для військових точок».

А тут дівчата з команди «Хаскі» шукають рішення проблеми у медичному напрямку А саме, як ефективніше допомагати відновлюватися пораненим захисникам.

Софія, учасниця Хакатону інноваційних рішень:

«Ми працюємо над тим, щоб протези стали більш доступними людям, і також, щоб пришвидшити та покращити якість реабілітації для людей, щоб вона була набагато легша, швидша і високоякісна».

Серед тих, хто надихав учасників Хакатону на плідну роботу був голова Інвестиційної ради Ірпеня,

СЕО Товариства «Відважних» Володимир Карплюк. Він поділився з учнями досвідом відновлення Ірпеня і розповів, яку участь у цьому бере соціально-відповідальний бізнес.

Володимир Карплюк, голова Інвестиційної ради Ірпеня, СЕО Товариства «Відважних»:

«Ту тезу, яку я намагався донести їм зараз, це дуже важливо, щоб їм було не все одно. Коли вони щось роблять, щоб вони цим дуже переймалися. Щоб вони робили це з відповідальністю і бажанням бути кращими у своїй справі».

Завітала на хакатон і голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудуванняОлена Шуляк. Вона розповіла дітям про важливість цифрових технологій у розвитку різних напрямків життєдіяльності.

Олена Шуляк,голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:

«Мені було сьогодні головне — розказати дітям, як інколи мрії реалізуються і перетворюються у справжні рішення, які потім впливають на життя мільйонів наших громадян».

Над пошуками практичних рішень відповідних проблем учасники хакатону працюватимуть два дні. У результаті команди презентують свої проєкти перед компетентним журі. Найкращі рішення отримають фінансову винагороду від Товариства «Відважних». Загальний призовий фонд становить 50 тисяч гривень.

Джерело: ITV