У Макарівській громаді 12 родин отримали кошти для відбудови житла

12 родин з Макарівської громади отримали перший транш коштів для відбудови житла на власній ділянці за державною програмою єВідновленняПро це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис Макарівського голови Вадима Токаря. Загальна сума перерахованих коштів – 14,6 млн грн. Загалом Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф, Макарівської селищної ради нараховано компенсацій для відбудови житла на власній ділянці 86 родинам на загальну суму 197,7 млн.грн.Як реалізувати кошти, якщо ви вже маєте нараховану компенсацію для відбудови на власній ділянці:1 крок:Зверніть увагу. Якщо ви плануєте будувати на тій же земельній ділянці, де був ваш знищений будинок, перш ніж припиняти право власності, переконайтесь, що у вас в порядку документи на землю. Це можна зробити у відділі з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища селищної ради.2 крок: Припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості.

Для цього ви можете звернутися до нотаріуса чи державного реєстратора. Подати повідомлення про початок будівельних робіт. Це можна зробити в ЦНАПі чи через портал Дія.3 крок: Подати запит на виплату через застосунок Дія, у розділі єВідновлення “Виплата на будівництво”. Для цього необхідно зареєструвати/оновити нову картку єВідновлення в одному з банків - партнерів програми. Їх перелік доступний на сайті програми або одразу в застосунку Дія. Під час заповнення запиту автоматично підтягнуться дані зареєстрованого повідомлення про початок будівельних робіт. Якщо у вас декілька об’єктів будівництва, ви маєте обрати той, для якого плануєте використати кошти компенсації. 4 крок: Нарахування першої частини коштів. Після оновлення реквізитів вам буде перерахований перший транш компенсації. Він складає 50% від всієї суми. Виконання будівельних робіт за дані кошти можливе лише за умови розроблення кошторисної документації для об'єкту будівництва. За ці кошти ви можете: придбати будівельні матеріали; оплатити послуги з будівництва; оплатити розробку проєктно-кошторисної документації та інших послуг,

пов’язаних із створенням об’єкта будівництва.5 крок: Звітування та отримання другого траншу. Після того як буде витрачено 90% коштів першого траншу потрібно подати проміжний звіт. Його перевіряє комісія, яка розглядала вашу заяву на компенсацію та верифікує про початок процесу відбудови. Після затвердження проміжного звіту вам буде нарахована решта коштів. Також на цьому етапі необхідно надати кошторисну документацію на об’єкт будівництва, розроблену відповідно до ДБН України.Ви маєте 18 місяців для витрати першого траншу та 36 місяців для проведення будівельних робіт загалом. Після їх завершення необхідно подати фінальний звіт.Нагадаємо, що у Макарівській громаді Київщини завершують зводити приватне житло для родин, які втратили домівки внаслідок повномасштабного вторгнення росіян.

Джерела: Моя Київщина +1 схожа