Жінки-поліцейські спекли паски для захисників України

Тетяна Каліш, працівниця Управління поліції охорони Київської області:

«Я все життя прожила в Маріуполі. Ми виїхали 15 березня 2022 року під час повного оточення нашого міста. Трошки пожили в Дніпрі, трошки в Черкасах. Потім переїхали в Ірпінь. Наразі тут перебуваємо»

Тетяна Каліш добре знає, що таке війна, і кому ми завдячуємо можливістю жити й працювати далі. Тому разом зі своїми коліжанками, жінками-поліцейськими з Київської області, вона готує великодні паски для захисників.

Тетяна Каліш, працівниця Управління поліції охорони Київської області:

«Для мене кожна людина, яка боронить нашу країну, вона особиста по-своєму. Тобто не має різниці знаю я його чи ні. Вони всі рідні»

Катерина Гулянська, капітан Бучанського відділу поліції №2:

«Підтримати чоловіків, наших чоловіків, та і інших військовослужбовців, їх товаришів та побратимів, які зараз потребують уваги, потребують підтримки, потребують нашої любові»

Серед тих, хто нині потребує уваги та любові, і чоловік Катерини Гулянської. Тому жінка мріє, щоб одна з пасочок потрапила до нього.

Катерина Гулянська, капітан Бучанського відділу поліції №2:

«Мій чоловік головний сержант позиційного взводу інженерної роти батальйону підтримки 4-тої Бригади оперативного призначення Національної Гвардії України. Ну і саме для нього, звісно, я б і хотіла передати пасочку»

Напередодні Великодня з думкою про захисників об’єдналися поліція охорони та поліція Київщини.

Анастасія Кудрицька , речниця в Управлінні поліції охорони Київщини:

«Ми обʼєднали жінок-поліцейських. Це і представниці поліції охорони Київщини, це і представниці поліції Київської області. Задля того, щоб ми єдиним цілим приготували паски, які далі будуть передаватися в стрілецький підрозділ, в бригаду «Лють», в реабілітаційні центри, де знаходяться наші побратими, які зараз там проходять реабілітацію після обстрілів і поранень».

Цього дня жінки спекли 300 великодніх пасок. Пекли за класичним рецептом. До тіста додавали родзинки та сушену журавлину. Глазур готували з цукрової пудри та желатину. Загалом на приготування пішло 40 кілограмів борошна, 20 літрів молока, по 10 кілограмів масла та цукру.

Тетяна Каліш, працівниця Управління поліції охорони Київської області:

«Треба трошки змочити руки олією, щоб не липло. І формуємо по 300 грам»

Та є ще один надважливий інградієнт, зізнаються жінки.

Тетяна Каліш, працівниця Управління поліції охорони Київської області:

«Безпосередньо це любов: любов до самої паски, до захисників. Багато позитивних емоцій»

Паски робили на Бучанській фабриці-кухні «ГотуЇмо». У пекарській справі поліцейським допомагала заввиробництвом Віра Мез.

Віра Мез, завідувачка виробництва фабрики-кухні «ГотуЇмо»:

«Я керувала процесом. Так як дівчата перший раз у нас на кухні. Вони не знали, де що лежить, де що стоїть. І взагалі, як користуватися нашими такими великими гаджетами. То моя була задача розставити їх і зробити комфортні умови праці, щоб вийшли такі гарні паски»

Нагадаємо, фабрику-кухню «ГотуЇмо» створили у 2023 році після деокупації Київщини. Зараз тут щодня готують їжу для понад 10-ти тисяч школярів. Тепер фабрика стала ще й місцем добрих справ.

Джерело: ITV