Модульні містечка в Ірпені відвідали гості з подарунками (відео)

Євгенія, комендантка дитячого модуля містечка «Дубки» в Ірпені:

«Вау! Супер! Будемо морозити. Зараз буде літо, спека. Це дуже необхідна річ для нашого модуля. У нас дуже багато діток. Вони повинні харчуватися. У нас багато молочних продуктів. Тож це дуже необхідна річ для нас».

Пані Євгенія — комендантка дитячого корпусу модульного містечка «Дубки» в Ірпені. Радіє подарунку, який щойно привезли гості. Каже, холодильників не вистачає. Адже лише у цьому модулі проживає 52 дорослих і 27 дітей. Мешканців містечка провідали колишній радник міністра розвитку громад та територій Максим Горбатюк і представник польської компанії PGZ GROUP Пьотр Панасюк. Люди, які допомогли Ірпеню отримати ці будиночки.

Максим Горбатюк, колишній радник Міністра розвитку громад та територій України:

«Три роки тому саме ми з командою займалися імплементацією цього спільного українсько-польського проєкту. Ми тоді працювали в міністерстві розвитку громад і територій під керівництвом Олексія Чернишова Дуже приємне враження, що наша допомога не марна. Все підтримується у технічному стані, гарна якість самих модулів і дуже гарні теплі люди тут п

роживають».

Загалом у містечку «Дубки» мешкає зараз 400 людей, домівки яких забрала війна.

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Ми сьогодні тут, щоб показати, що воно все функціонує вже третій рік. Війна триває. Міста обстрілюються , окуповуються. Люди зі Сходу до нас приїжджають, з південних областей приїжджають. Тому, порожніми ці містечка, на жаль, ще не є».

Мешканці містечка кажуть, завжди готові зустрічати гостей Всюди прибрано, всюди чистенько. Показують своє господарство. У спортивній кімнаті проводять також різні відпочинкові заходи. З болем розповідають і свої трагічні історії.

Галина, мешканка модульного містечка «Дубки»:

«Три прилоьти в мою квартиру було. Залишилася отак гола, боса. У мене чоловік помер. А син у мене служить».

Пані Галина запрошує подивитися ще й бібліотеку. Завідує нею пані Наталя. Тішиться, що мають свою книгозбірню і можливість проводити творчі зустрічі, як для дітей, так і для дорослих. Не минають і спільної кухні-їдальні. Тут готують собі їжу працюючі сім’ї, а пенсіонери харчуються у благодійній їдальні на території містечка.

Для Пьотра Панасюка ця зустріч із мешканцями «Дубків» далеко не перша.

Пьотр Панасюк, представник PGZ group:

«Так як я співробітник польської збройової групи, яка допомагає Україні у війні з росією, коли буваю у Київ, завжди приїжджаю і сюди, провідати людей. Тут все дуже красиво. Багато людей користуються цими будиночками, і я дуже щасливий, що ми змогли допомогти людям»

Гості відвідали і модульне містечко «Ластівка». Сюди завітали також не з порожніми руками.

Максим Горбатюк, колишній радник міністра розвитку громад та територій України:

«Я запитав, що найбільше треба для цього модульного містечка. Вони сказали, що всім забезпечені. Але якщо є бажання щось придбати, то найактуальніше щось для ігор на вулиці. Тому я вирішив придбати саме тенісний стіл»

Тенісний стіл на гравців довго не чекав. За ракетки взялися не лише діти, але й дорослі.

Ольга Ромович, комендантка модульного містечка «Ластівка»:

«У першу чергу – дітки. А тоді вже й дорослі — тати й мами, якщо захочуть погуляти. Це дуже добре. Ми чекали й замовляли його. Ще б які ігри, може волейбол, може баскетбольний майданчик, облаштувати – було б добре. Бо ж проживає 129 дітей і їм немає чим зайнятися»

А загалом у «Ластівці» мешкає зараз майже 560 людей. Декотрі вже купили квартири за сертифікати, але на їхні місця прибувають нові люди з прифронтових територій Тож, якщо знайдуться благодійники для облаштування спортивних майданчиків, тут будуть лише раді.

Джерело: ITV