На Кіровоградщині перевіряють кліщів на збудників хвороби Лайма

Із середини березня фахівці Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб розпочали збір кліщів у зелених зонах області.

Про це повідомила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук, інформує Златопіль.

Це необхідно для того, щоб перевірити, чи є серед них переносники небезпечних інфекцій, зокрема хвороби Лайма.

За її словами, обстеження проводять у парках, скверах, на кладовищах, у лісосмугах та прибережних зонах. “Кліщі живуть у траві. Пік їхньої активності припадає на квітень-травень та серпень-вересень. Тому ми ретельно перевіряємо знайдений біоматеріал. Відомо, що кліщі переносять чимало небезпечних інфекцій. Серед них — хвороба Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Міямото, Марсельська гарячка та ще близько 150 інфекцій”, — розповіла Надія Оперчук. З початку сезону обстежено 13 великих територій, де виявили 305 кліщів. Із них 61 був інфікований збудником хвороби Лайма.

Кліщів збирають за допомогою білої ворсистої тканини — до неї паразити краще чіпляються, а на однотонному тлі їх легше помітити. Зібраний матеріал передають до лабораторії особливо небезпечних інфекцій для подальших досліджень.

Обстеження проводять як до, так і після обробки територій від кліщів, наголосила Надія Оперчук. За її словами, цьогоріч у Кіровоградській області вже зареєстровано 6 випадків хвороби Лайма. Торік таких випадків було 98. У разі пізньої діагностики хвороба може перейти в хронічну форму й уражати всі органи та системи організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весняні вихідні: тепло майже по всій країні, але дощі вже на підході

Джерело: Златопіль