Соцпрацівниці вдалося переконати чоловіка протестуватися на ВІЛ
Як соцпрацівниці вдалося переконати Сергія протестуватися та отримувати замісну підтримувальну терапію.
Про це розповідає БО “100 відсотків життя. Кропивницький”, інформує Златопіль.
Сергієві (ім’я змінено) – 40 років, проживає в місті районного значення на Кіровоградщині, сім’ї не має. Уже кілька років чоловік вживає вуличні наркотики, водночас ніколи не звертався до лікарів, аби перевірити своє здоровʼя. Загалом не любить лікарні та медицину й ставиться до цього з пересторогою.
Соціальна працівниця БО “100 відсотків життя. Кропивницький” Раїса Оверчук зустріла Сергія на зупинці. Маючи величезний досвід роботи з групами ризику, фахівчиня припустила, що чоловік належить до однієї з них.
Вона познайомилася з Сергієм і попросила приділити хвилинку уваги. Не лякаючи, розповіла, що ВІЛ передається, зокрема, статевим шляхом та ін’єкційно, а також, що є змога швидко протестуватися: зараз або в офісі. Сергій не опирався. Мовчки вислухав Раїсу, узяв листівку з інформацією про ВІЛ із контактами соціальної працівниці. «Я ніколи не робив такий тест», – сказав Сергій.
«Я можу вас протестувати прямо зараз.
Це дуже швидко, безболісно, до того ж безплатно», – запропонувала соціальна працівниця. Чоловік погодився. Вони знайшли найближчу затишну лавочку. Раїса протестувала чоловіка. Чекаючи на результати, поспілкувалися. Саме так Раїса дізналася про вік, ризиковану поведінку та звички Сергія.
Зрештою, тест показав дві смужки. Раїса повідомила Сергієві, що у нього ВІЛ, тому необхідне лікування. Воно безплатне й доступне. Чоловік відреагував байдуже і сказав, що йому треба терміново йти, бо його чекають «товариші».
Раїса передбачила, що так станеться, тож заздалегідь попросила номер телефону Сергія. Зустріч завершилася, і соцпрацівниця знала, що чоловік сам не зателефонує.
Минув тиждень, Сергій не відповідав на телефонні дзвінки. Та соціальна працівниця продовжувала телефонувати. За два тижні чоловік таки взяв слухавку. Вдалося домовитися про зустріч і піти на дообстеження у лікарню.
«Імуноферментний аналіз підтвердив позитивний результат. Це означало, що слід ставати на диспансерний огляд та розпочинати лікування антиретровірусною терапією. Я допомогла Сергію знайти сімейного лікаря,
укласти декларацію і розпочати лікування. АРТ він отримав на три місяці – для щоденного прийому», – розповідає Раїса.
Опісля соцпрацівниця неодноразово телефонувала Сергію, щоби дізнатися про самопочуття. Під час однієї з розмов розповіла про програму медикаментозного лікування залежностей – замісну підтримувальну терапію. З часом Сергій погодився і на неї. Тепер чекає консультації, щоб стати на облік.
Окрім цього, під час розмови Сергій згадав про свою статеву партнерку, з якою не завжди мав захищені стосунки. Наразі Раїса намагається донести Сергієві, як важливо протестувати і її, щоби в разі позитивного результату, вчасно розпочати лікування.
Протестуватися на ВІЛ безплатно можна в БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: вул. Преображенська, 2 (будинок побуту), 6 поверх, каб. 614.
Зателефонувати або написати, щоби поставити запитання з теми, можна за номером: 067 00 55 303.
Зручний пункт для тестування на ВІЛ у Кіровоградській області можна знайти на сайті https://testporuch.phc.org.ua/regions/kirovohradska-oblast/
Вікторія Семененко