25 мешканців окупованої Сірогозщини підписали контракт з російською армією — звіт гауляйтера

На тимчасово окупованій території Нижньосірогозької громади Генічеського району Херсонської області російські військові спільно з місцевими колаборантами проводять призов до армії РФ. У 2024 році 25 місцевих мешканців підписали контракт на службу в армії країни-окупанта.

Хто повідомляє: про це йдеться у звіті так званого “глави Нижньосірогозького муніципального округу” Владислава Нікітєнка, опублікованому на сайті окупаційної адміністрації.

У документі колаборант публічно звітує про сприяння російському військовому командуванню у проведенні мобілізаційних заходів на території Сірогозщини. Зокрема, Нікітєнко підтверджує, що підконтрольні йому органи влади допомагають функціонуванню окупаційного військового комісаріату, залучаючи до цього місцеві освітні та медичні установи.

Владислав Нікітєнко, так званий “глава Нижньосірогозького муніципального округу”

“Проведено три призовні комісії, сформовано медичну комісію, здійснено відбір і транспортування призовників до військового комісаріату Херсонської області для подальшого відправлення до збірного пункту в Республіці Крим”,

— зазначено у звіті.

За словами Нікітєнка, керівники закладів освіти та охорони здоров’я змушені передавати інформацію про потенційних призовників.

Ці дії грубо порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевські конвенції, які забороняють мобілізацію населення на окупованих територіях до лав збройних сил країни-окупанта.

Колаборанти також надавали техніку для перевезення мобілізованих. Звіт містить зізнання, що місцева адміністрація сприяла транспортуванню призовників:

“Були виділені транспортні засоби для доставки призовників до військового комісаріату”, — пише Нікітєнко, додаючи, що “усі заплановані заходи були виконані в повному обсязі”.

Нагадаємо, згідно з міжнародним правом, зокрема Статутом Римського кримінального суду, примусове залучення громадян окупованих територій до лав армії держави-окупанта є воєнним злочином. Участь у таких діях, у тому числі з боку колаборантів, може бути підставою для кримінального переслідування після деокупації.