24 квітня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня
За рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді щороку 24 квітня відзначають Міжнародний день солідарності молоді.
Вперше свято було відзначено у 1957 році, а дату для проведення Дня було приурочено до заключного засідання Бандунгської конференції країн Азії та Африки у 1955 році.
* * * 24 квітня у календарі екологічних дат відзначено як Всесвітній день захисту лабораторних тварин який було засновано Міжнародною Асоціацією проти хворобливих експериментів на тваринах (ІнтерНІЧ) у 1979 році та підтримано ООН. Спочатку він «відзначався» зоозахисними організаціями у низці країн, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вивісекції (експериментів та дослідів над лабораторними тваринами).
Православні свята та прикмети дня 24 квітня припадає на Світлий четвер – четвертий день Великоднього тижня. Молодь і діти водять хороводи, співають веснянки, на столах – паски й крашанки, триває привітання з Христовим воскресінням.
Юнаки та дівчата влаштовують вечорниці просто неба – «вулицю». Їх проводять на звичних для села майданах – у центрі чи біля річки.
Такі гуляння тривають від Великодня до 14 вересня – дня Семена. Поки не почалися польові роботи, молодь щовечора збирається з піснями, музикою й танцями.
У деяких регіонах цього дня відзначають Навський Великдень – день пам’яті померлих.
На Великодньому тижні уникають важкої роботи. Поститися цього дня теж не варто – прийнято святкувати й куштувати святкові страви.
Також не можна:
- сваритися, лаятись, ображати,
- сумувати або плакати,
- відмовляти в допомозі.
Сава Стратилат - покровитель військових, у православне свято сьогодні святому моляться з проханнями зміцнити дух, винести всі тяготи життя.
Перед Молченською іконою Богородиці моляться про захист від нападу ворогів, про зцілення хвороб, захист від пожежі. За молитвою перед образом зцілюються хворі на нервові захворювання та психічні розлади.
За Юліанським календарем, 24 квітня православна церква вшановує пам’ять мученика Антипи Пергамського.
У давні часи в цю дату наші предки виготовляли особливий цілющий напій, для чого брали воду з 7 святих джерел, додавали потім рідину вже зі свого джерела, потім з молитвою перемішували та пили за здоров'я.
Що не можна робити:
- сіяти та садити у полі та на городі, бо нічого з цього не приживеться;
- шити, в’язати, вишивати.
1066 – виявлено комету Галлея.
1793 – у Російській імперії прийнято указ про створення на Правобережній Україні православної єпархії.
1800 - президент Джон Адамс заснував Бібліотеку Конгресу, виділивши 5 тисяч доларів на закупівлю книг.
1833 – у США запатентовано газовану воду. Цим «винаходом» світ завдячує британському хіміку, богослову та філософу Джозефу Прістлі, який відкрив одну з властивостей діоксиду вуглецю, за допомогою якого і стало можливим створити «воду з бульбашками».
1916 – у Дубліні відбулося повстання ірландців проти англійців, назване «Червоною паскою».
1942 – народилася Барбра Стрейзанд, американська співачка та актриса.
1949 – у Києві відкрито літературно-мистецький музей Тараса Шевченка.
1952 – народився Жан-Поль Готьє, французький модельєр. Після роботи у П'єра Кардена створив у 1978 році свою першу колекцію, яка йшла врозріз із напрямком моди і була навіяна лондонським «вуличним» стилем.
1962 – у США відбулася перша у світі передача телевізійного сигналу між містами через супутник.
1970 – КНР запускає свій перший штучний супутник Землі.
1981 – представлений перший персональний комп'ютер IBM.
1984 – у Сан-Франциско компанія «Apple» анонсувала свій портативний комп'ютер Apple II вагою 6 кілограмів та розміром із валізу. Однак пишне гасло «Apple II – назавжди», під яким проводилася рекламна кампанія, виявилося далеким від дійсності – через 5 років Apple II було знято з виробництва.
1990 – на орбіту Землі був доставлений телескоп Габбла.
1999 – на засіданні у Вашингтоні рада НАТО прийняла нову стратегічну концепцію, що дозволяла використання збройних сил блоку для запобігання порушенню прав людини будь-де у Європі.
2000 – у районі мису Тарханкут протикорабельна крилата ракета, запущена з російської берегової установки, влучила в український теплохід «Павло Верещагін», який опинився в зоні бойових стрільб Чорноморського флоту.
Іменини відзначають: за Новоюліанським календарем: Валентин, Єлизавета, Інокентій, Леонтій, Лука, Микола, Олексій, Сава, Сергій, Фома.
за Юліанським календарем: Антип, Іван, Мартин, Микола, Прохір, Петро, Юхим, Яків.