У ЄрміловЦентрі пройде спільна виставка фотографій Вольфґанґа Тільманса та Бориса Михайлова

У ЄрміловЦентрі 25 квітня відкриється виставка «Парне катання: Вольфґанґ Тільманс і Борис Михайлов».

Про це Харків Times дізнався з повідомлення організаторів виставки.

Це перша виставка, яка поєднує роботи двох найвпливовіших сучасних фотографів зі Сходу та Заходу у безпосередньому художньому діалозі. Попри тематичну й візуальну спільність, до цього часу Тільманс і Михайлов перетиналися лише на групових виставках, але ніколи не мали художньої розмови один на один. «Парне катання» — рідкісна можливість дослідити їхню мистецьку спорідненість, простежити зв’язки в концептуальному вимірі, ключових мотивах творчості і художньої мови, виходячи за межі географії, політичного і культурного контексту.

У проєкті будуть представлені найбільш значущі роботи обох митців; кожну з цих робіт було ретельно відібрано, щоб підкреслити, як Тільманс і Михайлов говорять про минуле, теперішнє і майбутнє фотографії. Назва виставки є метафорою для двох митців, які, незважаючи на те, що виросли у дуже різних політичних, культурних та мистецьких середовищах, розмовляють напрочуд схожою мовою фотографії.

Обидва митці фіксують у своїх об’єктивах крихкість, стійкість і гумор, що притаманні стaну людини, а також вразливість тіла та поняття обмежень — політичних, соціальних чи особистих.

На виставці будуть представлені, серед інших, новаторські роботи Михайлова «Вчорашній бутерброд» (кінець 1960-х – початок 1970-х), «Історія хвороби» (1997–1998) та «Щоденник» (кінець 1960-х – дотепер), а також знамениті роботи Тільманса Tukan (2010), Nite Queen (2013), Frank, in the shower (2015). Одне з разючих зіставлень на виставці — пронизливі зображення Криму, зроблені Михайловим, і The State We’re In Тільманса. Обидві ці колекції використовують морські пейзажі як політичний коментар для дослідження понять переміщення та приналежності, а також пошуку дому, ідентичності та мінливих кордонів.

Кураторки виставки — Марія Іссерліс і Тетяна Кочубінська.

Вольфґанґ Тільманс. Мало хто з митців формував сферу сучасного мистецтва та вплинув на молоде покоління більше, ніж Вольфґанґ Тільманс (1968, Ремшайд). Протягом майже сорокарічної кар’єри він послідовно переосмислює медіум фотографії через бездоганну інтеграцію жанрів,

тем, технік та виставкових стратегій. Тільманс прагне розширити поетичні можливості цього медіуму і водночас відповідає на фундаментальне питання про те, що означає створювати фотографії у світі, який стає дедалі більш перенасиченим зображеннями. Останніми роками Тільманс бере безпосередню участь у політичному активізмі. У тандемі зі своїм проєктом Truth Study Center (з 2005 року) він створив плакати для кампанії проти Брекзиту у Британії, а також у відповідь на правий популізм у Німеччині. Роботи митця зберігаються в музейних колекціях по всьому світу. Тільманс живе і працює в Берліні та Лондоні.

Борис Михайлов (нар. 1938, Харків, УРСР, проживає в Берліні та Харкові) — ключова фігура Харківської школи фотографії та один з найвидатніших майстрів сучасної фотографії. Михайлов отримав освіту інженера-електромеханіка та самостійно вивчив фотографію і розвинув соціально свідому практику, яка досліджує становище людини у середовищі, що швидко змінюється. Його відома серія «Історія хвороби» (1997–1998) з гострим і часто нігілістичним гумором документує наслідки розпаду Радянського Союзу і висвітлює боротьбу вразливих верств населення. Лауреат премії «Гассельблад». Роботи Михайлова виставлялися по всьому світу, в тому числі в Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку. Тільманс живе і працює в Берліні та Харкові.

Виставка експонуватиметься з 25 квітня до 28 вересня, часи роботи: Вт-Нд з 12:00 до 19:00, вхід вільний.

Джерело: Харків Тimes