Як проходить евакуація із Харківщини: розповів керівник організації «Троянда на руці»

Евакуація із Харківщини триває. Водночас загроза ворожих FPV-дронів майже кожного дня все більшає і більшає.

Про перебіг обовʼязкової евакуації на Харківщині в етері Громадського радіо розповів керівник організації «Троянда на руці» та член евакуаційної групи Олександр Гуманюк.

Щодо евакуації із Харківщини Олександр Гуманюк зазначив, що зараз кількість заявок зменшилася: «Зараз у середньому 2-3 заявки на добу, і то — здебільшого питають як виїхати, що можна брати і все». Він додає — родини з дітьми телефонують, але небагато:

«Яка ситуація там — важко сказати. Ті сімʼї, які обізнані, з якими спілкувалися, вони вже виїхали. Залишаються ті сімʼї, які не довіряють чи владі, чи бояться за своє майно і не бережуть своїх дітей. Вони їх ховають. За рахунок сусідів, людей навколо дізнаємося і тоді проводимо роботу».

Керівник організації «Троянда на руці» також розповів про крайню евакуацію людей із Харківщини: «Це була евакуація доволі цікава. З Тищенківки в Купʼянськ. З одного населеного пункту небезпечного в інший. У жінки маломобільна літня мама, яка відмовляється поки виїзджати»

«І ще хлопці вивезли 4 людей саме з Купʼянська у Харків. Важко стало, бо FPV-дронів все більше і більше. Вони стали ще і довше літати, і далі залітати. Тому, небезпека зустріти вибух десь у неочікуваному місці стала набагато більшою», — зазначив Олександр Гуманюк.

Він додав, що нещодавно бачив FPV-дрон біля Харкова: «А ось якраз у неділю, на Великдень, наших колег атакували FPV-дрони біля Андріївки. Це Покровський напрямок, більше 18 кілометрів від ворога. Це дуже багато».

«Є перешкода, бо дрони постійно технічно покращуються. Зʼявилося оптоволокно. Ми почали оснащуватися РЕБами, таким чином захищатися, і тут зʼявилося оптоволокно. Тепер дальність FPV-дрона підвищується, кількість. Деякі штучним інтелектом починають керуватися і це все краще і краще починає працювати. Тому, майже кожного дня загроза все більшає і більшає. Іноді думаєш чи варто хлопців відпускати на таку місію чи ні. Все частіше про це думаєш…», — зауважив керівник організації «Троянда на руці».

Також Олександр Гуманюк розповів про причини, які досі зупиняють людей від евакуації:

«Ну, певно, найважче — це завжди маломобільні люди. Вони закриті у своїх кімнатах, і це їх вимір. Покидати його для них дуже важко. Вони відмовляються, тримаючи цим у заручниках своїх родичів. Також люди у яких велика кількість тварин…

Також майнове питання. Є і питання недовіри до влади, але це більше стосується Донецької області, на Харківщині цього менше. Деякі бояться ТЦК — чоловіки призовного віку, але вони не розуміють, що, залишаючись там, вони так чи інакше одягнуть форму і підуть уже на нас…».

Громадське радіо потребує вашої допомоги для подальшого існування, і підтримати нас ви можете:

  • за посиланням на монобанку https://send.monobank.ua/jar/3xdiYaF8Fu, де за найбільші донати на вас чекають чудові бонуси і подарунки від друзів та партнерів Громадського радіо
  • ставши нашими патронами на Patreon
  • PayPal: vokyluk@ukr.net
Запис Як проходить евакуація із Харківщини: розповів керівник організації «Троянда на руці» спершу з'явиться на Громадське радіо.