Чоловік із Хмельниччини привласнив особливо цінний скарб
Чоловік із Хмельниччини привласнив особливо цінний скарбПрокурорами Кам’янець-Подільської окружної прокуратури до суду направлено обвинувальний акт стосовно 37-річного місцевого жителя за фактом незаконного привласнення знайденого скарбу, який має особливу історичну, наукову та культурну цінність (ч. 1 ст. 193 КК України).
За даними слідства, у вересні 2021 року на Кам’янеччині чоловік металошукачем знайшов предмети кінської вузди раннього передскіфського (кімерійського) часу ІХ — першої половини VІІІ ст. до н.е. Це вудила та два окремі трьохотвірні псалії.
Мешканець Шепетівщини намагався продати унікальний артефакт епохи Великого переселення народів 425–450 рр.
Попри те, що усі пам’ятки археології, незалежно від місця, де були виявлені, є власністю держави та мають бути передані до Музейного фонду України, місцевий житель спробував продати знахідку через Інтернет-аукціон.
«Тепер чоловіку загрожують альтернативні покарання у виді штрафу до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадських робіт на строк до 240 годин, виправних робіт на строк до 2 років або пробаційний нагляд на той самий строк»,
— повідомляє прокуратура.
Археологічну знахідку вилучено і після рішення суду буде передано до Музейного фонду України.
«Чорний археолог» із Хмельниччини незаконно продав унікальний скарб ІІІ століття
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось Кам’янець-Подільським РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Примітка:
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Хто такі кімерійці Кімерійці — перші племена, відомі за назвою, яку донесли до нашого часу давньогрецькі міфи, літературні твори, ассирійські клинописні тексти. І степовики-кочовики і землероби лісостепу на початку I тисячоліття до н.е. застосовували схожу зброю (мечі, списи, стріли), кінське спорядження, конструкція якого свідчить, що коней запрягали у колісниці, а також використовували як верхових.
За писемними джерелами, кімерійці — грізні воїни-вершники, котрі у VIII–VII ст. до н.е. завдавали нищівних ударів наймогутнішим державам Стародавнього Сходу, їхні образи — кіннотників з луками, мечами, списами — відтворили давні митці на вазах, рельєфах як звитяжних вояків.
Саме з кімерійських поховань походять найраніші ювелірні вироби. Вони становлять невелику групу предметів, що слугували оздобами зброї кіммерійських вояків, кінського спорядження, одягу, культових і побутових предметів.