Поліцейський психолог із Хмельниччини розповів про найважливішу місію в роботі з учасниками бойових дій

Поліцейський психолог із Хмельниччини розповів про найважливішу місію в роботі з учасниками бойових дійЩороку 23 квітня в Україні відзначають День психолога — професійне свято тих, хто допомагає іншим долати внутрішні кризи, відновлювати душевну рівновагу та знаходити сили для подальшого життя.

Перші психологічні підрозділи у структурі органів внутрішніх справ з’явилися ще у 2000-му році. У мирний час основним їхнім обов’язком було вивчення кандидатів на службу та відстежування морально-психологічного клімату у колективах правоохоронців.

«З початком повномасштабної війни і безпосередньою участю працівників поліції в бойових діях, професія поліцейського психолога набула особливої актуальності та значущості, а їхньою основною місією стала турбота про ментальне здоров’я, відновлення і нормалізація психоемоційного стану колег і членів їх сімей, яким довелося пройти крізь безліч моральних та фізичних випробувань, пов’язаних участю в бойових діях, пораненнями та втратами», — зазначає поліція Хмельницької області.

Уже четвертий рік поспіль психологи поліції Хмельниччини є важливою опорою для тих,

хто повернувся з фронту, втратив побратимів або перебуває в стані глибокого емоційного виснаження. Їхня робота нерідко рятує не тільки здоров’я, а й життя.

«Психолог у поліції сьогодні — це не просто консультант, а рятівник. Наша задача — допомогти людині відновити себе, не дати зламатися у складних обставинах, бути поряд тоді, коли слова мають значення. Особливу увагу ми зараз приділяємо психологічному відновленню наших колег, які повертаються із зони активних бойових дій», — говорить начальник сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Хмельницькій області Віталій Манзяк.

За останні кілька років поліцейські психологи опанували безліч інноваційних психологічних технік, які дозволяють максимально швидко врівноважити душевний та емоційний стан людини. Це і когнітивно-поведінкова терапія, і робота з тваринами (каністерапія, іпо- та фелінотерапія), терапія музикою, мистецтвом, ароматами, застосування революційних VR-технологій з доповненою реальністю тощо.

«Ми постійно навчаємося та шукаємо нові авторські методики, аби мати можливість знайти індивідуальний та ефективний підхід абсолютно до кожного, хто потребує нашої допомоги», — розповідає майор поліції. — І ми не збираємося зупинятися в своєму розвитку. Адже основна маса роботи чекає на нас попереду, коли закінчиться війна».

Джерело: День за днем