Фахівці громади долучились до онлайн-зустрічі з експерткою Мінсоцполітики
Реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості у громадах обговорили на інформаційній онлайн-зустрічі, організованій Хмельницьким регіональним відділенням Асоціації міст України.
Ось днями в онлайн-форматі відбулась зустріч щодо створення у громадах Центрів життєстійкості. До заходу долучились понад 30 фахівців із громад Хмельниччини. Спікеркою була експертка із залучення громад до експериментального проекту Міністерства соціальної політики України Людмила Передерей.
Із вітальним словом до учасників звернулась виконавча директорка Хмельницького РВ АМУ Тетяна Крупа. Вона наголосила, що наразі понад 200 громад у 23 областях України вже долучилися до пілотного проєкту та відкрили Центри життєстійкості, що допомагають своїм мешканцям впоратися зі стресом і викликами, пов’язаними з війною.
«Програма життєстійкості - пілотний проєкт , що реалізується Міністерством соціальної політики . Вона передбачає створення у громадах Центрів життєстійкості, де люди можуть отримувати фахову психологічну підтримку,
консультуватися з різних соціальних питань. Найчастіше сюди звертаються військовослужбовці, їх родичі, внутрішньо переміщені особи, а також усі, хто зіштовхнувся з життєвими викликами», - деталізувала Тетяна Крупа.
У форматі діалогу присутні обговорили із представницею профільного міністерства порядок та основні переваги участі в експериментальному проекті із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості у громадах. Розглянули проблеми, що ускладнюють участь у проекті та шляхи їх вирішення.
Пізнавальною була й друга частина зустрічі - заступниця начальника управління соціального захисту населення Красилівської міської ради Анна Костюк і соціальна менеджерка Центру життєстійкості Красилівської громади Марина Березюк поділились своїм шляхом до реалізації проєкту. Їх приклад – додаткова мотивація для громад, що досі вагаються, до впровадження якісних і доступних соціальних послуг для своїх мешканців, шляхом відкриття Центрів життєстійкості.
«Всього за 7 місяців 2024 року, від початку діяльності Центру Життєстійкості у Красилівській громаді,
фахівцями Центру було надано понад 5 000 послуг з психологічного консультування, як групового так і індивідуального, та соціальних послуг мешканцям громади. За І квартал цього року – 930 осіб та майже 2 000 заходів», - підтвердили актуальність створення Центру представниці Красилівської громади.
Також досвідом поділився заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міськради Юрій Коновалов. Зазначив, що в обласному центрі добре налагоджена мережа надання необхідних соцпослуг і у Хмельницький приїжджають для обміну досвідом представники із інших областей.
Підсумовуючи зустріч, експертка із залучення громад до експериментального проекту Міністерства соціальної політики України Людмила Передерей наголосила, що кожній громаді варто створити такий осередок, адже надання якісних соціальних послуг населенню не лише не втратить актуальності, а й набуватиме дедалі більших масштабів. Підкреслила, що профільне міністерство готове надавати всебічну підтримку та допомогу громадам на цьому шляху.