Чому швидке схуднення – це шкідливо: пояснення дієтолога

З приходом потепління всі хочуть за два тижні скинути 10 кг, а краще 15 кг, але багато хто не задумується чим можуть закінчитися для організму ці надмірні обмеження. Про наслідки стрімкого схуднення розповіла дієтолог Вікторія Радісна.

Деталі

1. Звісно на перше місце поставимо найбільший аргумент – після різко зниження ваги, ваш організм так само різко буде її повертати. Все життя сидіти на салатах і гречці ви не зможете, а як повернетесь до більш різноманітного харчування, організм почне після такого стресу накопичувати.

2. Стан шкіри та здоров’я в цілому. Кожного дня нашому організму для того, щоб утворювати гормони, енергію та відбувались сотні біохімічних процесів — необхідні різноманітні мікро та макронутрієнти (білки/жири/вуглеводи), не отримуючи їх кожна з цих ланок буде страждати.

Часто можна спостерігати підвищення ТТГ, пролактину саме на фоні голодувань.

3. Утворення каменів у жовчному міхурі. Швидке схуднення веде до утворення каменів в жовчному міхурі в 30% випадків.

4. Метаболічна адаптація. Якщо ви відразу своє схуднення починаєте зі стресу (голод — це стрес) ви можете викликати ефект «збереження» ваги та надалі проблеми зі схудненням. Ваша вага не буде ніяк реагувати вже на ваші «голодні тортури», а можливо навіть буде + на вагах.

5. Високий кортизол та його наслідки. Кортизол — це гормон стресу, а стрес для організму це не тільки зовнішній вплив на нього, а також внутрішній, надмірний дефіцит — це стрес.

За словами дієтолога, в тиждень є нормою зниження ваги до 1 кг.

Це те зниження, яке проходить без стресу для організму та без ризиків для вашої ваги в майбутньому.

Який обрати шлях — вам вирішувати. Але схуднення — це не 2 тижнів тортур і далі життя без жиру, це щоденна праця.

Джерело: META