Україна арештувала судно "тіньового" флоту РФ
Україна арештувала іноземне судно "тіньового" флоту країни-агресорки Росії, яке незаконно вивозило награбоване українське зерно через Крим. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора у Telegram-каналі, передають Українські Новини.
Зокрема повідомляється, що у внутрішніх водах України затримано іноземне судно, на яке раніше було накладено арешт за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, з метою заподіяння шкоди інтересам держави (ч. 2 ст. 332-1 КК України).
Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2024 року суховантаж під прапором іноземної країни незаконно вивіз з закритого Україною Севастопольського морського торговельного порту понад 4,6 тис тонн пшениці, ймовірно захопленої представниками держави-агресора на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Агропродукцію переправляли до третіх країн, використовуючи окупований Кримський півострів.
У квітні 2025 року після завантаження в порту Молдови судно слідувало територіальними водами України, під час проходження акваторії річки Дунай,
суховантаж був затриманий правоохоронними органами.
У ході проведення обшуку на судні вилучено навігаційне обладнання, комп'ютер, мобільні телефони, суднову документацію та інші документи, що підтверджують вчинення злочину.
Офіс Генпрокурора нагадав, що з 15 липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя.
В свою чергу Служба безпеки України повідомила, що затримання суховантажу відбулося у результаті спецоперації СБУ і Держприкордонслужби у внутрішніх водах Чорноморської акваторії України. Щоб приховати злочини окупантів, плавзасіб здійснював незаконний рейд під прапором однієї з країн Азії.
Після арешту суховантажу і затримання його екіпажу тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочинів Кремля та притягнення винних до відповідальності.
Як повідомляли Українськi Новини, Служба зовнішньої розвідки (СЗР) України продовжує викривати схеми "тіньового флоту" країни-агресора РФ, а також капітанів цих суден. Наразі у полі зору СЗР вже перебуває понад 300 капітанів "тіньового флоту" РФ.