В якій країні ЄС найвища та найнижча зарплата
У кожній країні Європейського Союзу працівникам платять по-різному.
Люди, які часто подорожують, або зараз через війну в Україні намагаються вибрати інше місце для проживання, часто не знають, які найдорожчі міста у світі, і після приїзду розчаровуються. Далеко не завжди вартість оренди, а також товарів і послуг співмірна з грошовою винагородою, тому важливо з'ясувати, де можна більше заробити в Європі, щоб правильно вибрати локацію для життя.
У якому місті Європи найвищі зарплати
За даними сайту Euronews, у січні 2025 року мінімальна зарплата в Європі варіюється в межах від 551 до 2 638 євро залежно від країни. Розглянути всі 27 країн, що входять до Євросоюзу, не можна - Данія, Італія, Фінляндія, Австрія та Швеція не мають фіксованої "мінімалки", тому до рейтингу видання потрапили тільки 22 країни, в яких такі соціальні гарантії є.
Де платять більше в Європі, ніж у Люксембурзі? Ніде, саме ця країна посіла перше місце в рейтингу найвищих мінімальних зарплат - там громадяни отримують 2 638 євро. За нею слідує Ірландія з грошовою виплатою в розмірі 2 282 євро,
а закривають трійку лідерів Нідерланди - там "мінімалку" виплачують у розмірі 2 193 євро.
На четвертому місці могла б бути Бельгія, але через відсутність будь-яких зрушень щодо підняття зарплат, бельгійців обійшли німці. Мінімальна зарплата в Німеччині становить 2 161 євро. Сама ж Бельгія опинилася на п'ятому місці з мінімальною зарплатою, що дорівнює 2 070 євро, а закриває рейтинг Франція, там платять 1 802 євро.
Де найнижча мінімальна зарплата в Європі
Крім списку держав, які змогли забезпечити своїм громадянам високі мінімальні зарплати, є й ті, де платять мало. До них належить Чехія з виплатою в розмірі 826 євро, Словаччина, де платять 816 євро, і Румунія з "мінімалкою" в розмірі 814 євро. До трійки лідерів із найнижчими зарплатами в Європі потрапили:
Латвія 740 євро
Угорщина - 707 євро
Болгарія - 551 євро
Цікаво, що мінімальна зарплата в Польщі не стала найнижчою - держава забезпечує громадян виплатою в розмірі 1 091 євро, що, звісно, менше, ніж в Іспанії та Словенії, але більше, ніж у Литві, Португалії та на Кіпрі.
Під час ознайомлення з такою статистикою важливо розуміти не тільки те,
де найнижча зарплата в Європі чи найвища, а й знати про показник PPS (Purchasing Power Standard). Це одиниця виміру, якою часто користуються економісти, щоб визначити рівень купівельної спроможності, тобто, що можна купити в конкретній країні чи регіоні на наявні гроші. Приміром, одні й ті самі 100 євро в Німеччині та Болгарії дадуть вам різні блага, бо в першій країні все дорожче, ніж у другій.
Компанія Qery, яка спеціалізується на аналізі та візуалізації соціальних та економічних тенденцій, використовуючи дані національних та міжнародних статистичних агенцій, пише, що якщо враховувати показник паритет купівельної спроможності, то в Німеччині мінімальна зарплата становить 1 992 PPS, що все одно робить її лідером серед європейських держав. А от Естонія посідає останнє місце - там розмір виплат за стандартами купівельної спроможності опинився на рівні 878 PPS за мінімальної зарплати в розмірі 886 євро.