Ефективність листкового підживлення кукурудзи мікроелементами у фазі 3-8 листків
Кукурудза є культурою, яка активно споживає поживні речовини на всіх етапах свого розвитку. Особливу важливість має період від 3 до 8 листків, коли рослини особливо реагують на внесення мікроелементів. За рахунок листкового підживлення бором, цинком, міддю та марганцем можна суттєво покращити озерненість качана та якість отриманої продукції, підтверджують фахівці журналу The Ukrainian Farmer
Значення цинку для кукурудзи є надзвичайно високим. Він не лише підвищує стійкість рослин до температурних стресів, таких як заморозки та різкі коливання температур, а й бере участь у фотосинтезі та формуванні качана. Фізіологічна роль цинку в рослинах багатогранна. За його нестачі у рослин з’являються характерні ознаки: між жилками листка з’являються білі некротичні смуги й плями, а листя набуває біле або блідо-жовте забарвлення.
Важливість цинку для врожайності та рекомендації щодо внесенняУ кукурудзи міститься приблизно 40 мг/лг цинку. За врожайності 10 тонн зерна з гектара, з ґрунту виноситься близько 400–450 г цинку, що є значним втратами, особливо якщо побічна продукція – стебла – залишається у ґрунті. Така кількість природним шляхом родючість грунту не компенсує.
Для забезпечення оптимального росту та врожайності кукурудзи важливо правильно планувати внесення добрив із цинком. Враховують рівень його у ґрунті та спосіб внесення. В умовах посухи ефективним є застосування цинкових мікродобрив, оскільки цинк сприяє накопиченню органічних кислот, що підвищують стійкість рослин до високих температур і посух.
З раніше названими оптимальними строками внесення азотних добрив, застосування цинкових мікродобрив доповнює комплекс заходів щодо підвищення врожайності кукурудзи.