Українські підприємства потерпають через блокування імпорту харчових ароматизаторів

З листопада 2024 року процес розмитнення натуральних ароматизаторів, необхідних для виробництва широкого асортименту харчової продукції, повністю зупинився. За словами Президента Асоціації Олександра Балдинюка та Голови правління Ліги виробників харчових продуктів Генадія Кузнєцова, зокрема, йдеться про шоколад з начинками, молочну та ковбасну продукцію, напої, випічку де ці речовини є незамінними для створення смакових властивостей, пише

Як наголосили автори звернення Асоціація «Укркондпром» та «Ліга виробників харчових продуктів», українські виробники опинилися на межі зупинки виробництва певних видів харчових продуктів через бюрократичне затягування ухвалення критично важливих рішень. Якщо ситуація не буде вирішена найближчим часом, вже у травні з конвеєрів може зникнути така група продукції, як шоколади з начинками. Це призведе до мільйонних збитків, втрати робочих місць і зриву експортних контрактів.

«Відмова Держмитслужби України у розмитненні харчових ароматизаторів, які ми завозимо з країн ЄС, фактично створює технічний бар’єр у торгівлі між Україною та її ключовими партнерами.

Це викликає подив в умовах активних перемовин про пільговий режим торгівлі з Європейським Союзом», – зазначили Балдинюк та Кузнєцов.

Згадані речовини визнані безпечними у ЄС, дозволені Регламентом ЄС № 1334/2008 для використання в харчових продуктах, а також підтверджені науковими висновками Європейського агентства з безпечності харчових продуктів (EFSA).

За словами Балдинюка та Кузнєцова, Міністерство охорони здоров’я України розробило проект змін до Постанови КМУ № 770, якими передбачається зняття обмежень щодо контролю за обігом харчових ароматизаторів, які містять певні види прекурсорів. Але погодження документа затягується правоохоронними органами.

«Така позиція викликає здивування, адже правоохоронні органи мають повний арсенал засобів для перевірки вантажів, зокрема і лабораторії . Наприклад, держава ж не блокує імпорт цукру тільки тому, що під його виглядом теоретично можна ввезти щось інше заборонене законодавством і схоже за виглядом», – наголосили вони.

Джерело: AgroNews