Багато українців не зможуть передати своє житло у спадок дітям і продати квартиру також не дозволять
Влада має намір позбавити права на продаж квартири або передачі житло у спадок багатьох українців. Навіть якщо це житло приватизоване, і з документами все гаразд. Такі обмеження стосуватимуться громадян, які мають борги за комуналку.
Про це розповів в ефірі телеканалу Київ24 перший заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко, пише hvylya.
За словами Кучеренка, влада перепробувала вже чимало способів боротьби з боржниками. Комунальники припиняють їм надання послуг, їм призначають штрафи та нараховують пеню. Це змушує їх гасити борги, що вже накопичились. Але цього вистачає лише на певний час. Згодом борги знову накопичуються, і в масштабах країни виходять колосальні суми.
Так, на середину 2024 року загальний комунальний борг українців перевищив 200 млрд гривень. Найбільші борги мають жителі прикордонних областей. Лідирує за кількістю боржників Дніпропетровська область. Щодо тамтешніх жителів відкрито понад 100 тис. проваджень за несплату комуналки. Це становить 14,3% від загальноукраїнського обсягу відкритих проваджень Далі за нею йдуть Харківська (94,
8 тис. справ) і Донецька (79,7 тис. справ) області.
Та якщо борги у прифронтових регіонах ще якось можна пояснити, то чим пояснювати багатомільярдні борги за комуналку у столиці, незрозуміло. Однак тамтешні жителі масово не сплачують за комуналку.
Через це влада готує зміни до закону, які встановлюватимуть жорсткі обмеження для боржників. Зокрема, їм заборонять продаж квартир, за якими є комунальні борги. Крім того, вони не зможуть навіть оформити спадок на таку квартиру, щоби передати її своїм дітям.
"Нова ініціатива передбачає, що боржникам можуть заборонити здійснювати операції з нерухомістю, включаючи її продаж та передачу у спадок... Це буде чесним рішенням", - розповів Кучеренко.
Отже, влада використовуватиме різні методи впливу на комунальних боржників. Та якщо навіть після всіх способів повернення грошей, борг за споживачем все одно залишатиметься, його обмежать у правах, які дає власність на житло. Вони не зможуть його ані продати, ані подарувати, ані передати у спадок.
Нагадаємо, в України зросли ціни на квартири у новобудовах.