"Нешахедна" сторона: безпековий критерій став ключовим при купівлі нерухомості, - експерт

Про це пише Інтерфакс-Україна.

"За останні три роки критерії вибору житла змінилися. Покупець став більш практичним, вимогливим до якості та адаптованим до реалій війни. Він надає перевагу житлу в безпечних регіонах або районах із розвиненою інфраструктурою для укриття, сучасними системами пожежної безпеки та автономними джерелами енергопостачання", - повідомила Міхальова.

Alliance Novobud реагує на зміни критеріїв вибору житла, у проєктах є місця, відведені під тимчасові укриття з автоматичним відкриттям/закриттям дверей та відеоспостереженням.

"У столичних проєктах пропонуємо місткі й безпечні підземні паркінги, забезпечуємо доступ будинкових комунікацій до автономних джерел енергозабезпечення, пропонуємо продуману квартирографію, яка відповідає різним запитам покупців тощо",- каже Міхальова.

В цілому, за її словами, з 2022 року попит на житло в столиці суттєво змінився. Якщо раніше покупці очікували на цікаві нові проекти у комфорт та комфорт+ класі, широкий вибір концепцій та районів, то зараз вони зосереджені на доступних варіантах, які добудовуються. У фокусі — квартири,

що підпадають під програму "єОселя" або доступні на виплат від забудовника.

Натомість ринок передмістя зберігає активність: забудовники запускають нові якісні проекти з широким вибором житла з різними концепціями та наповненням за доступною ціною.

За спостереженням Міхальової, на відтік покупців зі столичного ринку до передмістя впливають декілька факторів. Головним є дефіцит готового чи майже готового житла у популярному нині комфорт-класі у столиці, який поглиблюватиметься. Адже нових стартів майже немає, як і земельних ділянок у перспективних районах міста. Також більш активній зацікавленості покупців сприяє доступніша вартість житла у передмісті та можливість скористатися програмою "єОселя".

Одночасно проєкти у передмісті мають більше якісних пропозицій поблизу зелених зон, з транспортною та побутовою інфраструктурою. На такі проєкти є більше запитів з боку ВПО зі східних і південних регіонів, які віддають перевагу спокійному зеленому передмістю.

"У найближчі рік-два попит у передмісті впевнено зростатиме, а покупців цікавитимуть доступні й порівняно недорогі формати житла",

- вважає Міхальова.

Серед трендів експерт також виділила раціональний підхід, коли покупці обирають менший метраж. Тож зріс попит на одно- та двокімнатні квартири, які доступніші за ціною та в обслуговуванні. Водночас залишаються актуальними житлові простори, які можна використовувати для проживання і віддаленої роботи.

При цьому вона підкреслила, що тренд підвищення ціни квадрата продовжиться через ріст цін на складові собівартості новобудов.

"Якщо макроекономічна ситуація зберігатиметься більш-менш стабільною, ймовірно, ціни зростатимуть у межах 5–10% через інфляцію та поступове відновлення будівельної галузі. Також підійматимуть ціну попит з боку переселенців і дефіцит нового житла. У разі зовнішніх/внутрішніх шоків або нестабільності на фінансових ринках можливе збереження поточних цін", - повідомила вона.

Згідно з даними порталу новобудов ЛУН, Alliance Novobud засновано у 2006 році, з 2010 року компанія здала в експлуатацію 37 будинків та паркінгів, у процесі реалізації 9 будинків житлового комплексу Krona Park II у Броварах та проект преміального класу у столиці Montreal House.