ОККО хоче стати великим гравцем на ринку вітрової енергії: Даниляк розповів про плани

Група компаній ОККО планує запустити кілька великих вітроенергетичних проєктів і вже розпочала роботу з їх створення. Про це гендиректор холдингу Василь Даниляк повідомив під час конференції We build Ukraine.

Будівництво вітрової електростанції Іваничі у Волинській області вже розпочалося. Другий проєкт ВЕС у тій же області перебуває на стадії підготовки. Загальна вартість цих вітрових проєктів – близько 455 млн євро.

У квітні ОККО вдалося залучити 157 млн євро фінансування від трьох західних банків на будівництво ВЕС Іваничі. Крім того, холдинг вкладе в неї близько 68 млн євро власних коштів.

ВЕС Іваничі складатиметься з 25 турбін по 5,9 МВт, вироблятиме орієнтовно 500 ГВт/год на рік. Запуск цієї вітрової електростанції очікується у кінці 2026 року.

Для ВЕС Затуринці потужністю 192 МВт ОККО шукає фінансування. Вартість проєкту оцінюється у 250 млн євро.

"Ми ще не знайшли фінансування, але твердо вирішили, що так само як у минулому році проанонсували за рахунок власних коштів турбіни, будівництво доріг, а потім уже доганяли фінансування, ми, мабуть так само будемо робити і по цьому проєкту.

Будемо десь влітку платити за турбіни, восени починати дороги, кабелі", – розповів гендиректор ОККО.

ВЕС Затуринці матиме 32 турбіни по 5,9 МВт. Виробництво електроенергії складатиме близько 612 ГВт/год на рік.

"Це трохи більший проєкт, більші відстані між вітряками, відповідно більше кабельних мереж і він складніший з точки зору підключення до Укренерго і його вартості", – пояснив Даниляк.

  • 22 січня 2025 року група ДТЕК Ріната Ахметова домовилася про залучення 370 млн євро кредиту від консорціуму банків для добудови Тилігульської ВЕС й інвестує у проєкт 80 млн євро власних коштів.
  • На початку лютого стало відомо, що у Львівській області почали будувати вітрову електростанцію на 40 МВт за гроші Ощадбанку.
  • На початку квітня Energy Trade Group повідомила, що почала будувати у Кіровоградській області вітроелектростанцію загальною потужністю 93 МВт.
  • Національний план дій із відновлюваної енергетики в Україні на період до 2030 року передбачає збільшення встановленої потужності ВЕС втричі до 6,2 ГВт. До цього часу в Україні мають з'явитися перші морські (офшорні) вітряні електростанції.

Джерело: ЛIГА.Новости