Чому родини військових не отримують виплати від держави у 2025 році
Родини зниклих безвісти та полонених військовослужбовців вже майже три місяці не отримують державних виплат через зміни у порядку їх нарахування. Новий механізм розподілу фінансової підтримки був затверджений з метою більш прозорого та справедливого розподілу грошового забезпечення, але його впровадження затягнулося.
Що стало причиною затримки виплатЗа словами Людмили Денісової, очільниці Українського центру захисту прав людини, відповідні рішення щодо нових порядків були ухвалені 15 квітня 2025 року. Перед цим закон, що визначає новий порядок виплат, набрав чинності ще 20 січня 2025 року. Однак, щоб почати виплати з 1 лютого, Кабінету Міністрів потрібно було розробити й затвердити відповідні нормативи, що й тривало понад три місяці.
“Змінився перелік осіб, які мають право на отримання грошового забезпечення. Також Кабінетом Міністрів було встановлено новий механізм розподілу: спершу з суми грошового забезпечення відраховуються всі податки, кредитні зобов’язання, аліменти, якщо вони є. Вже потім решта суми розподіляється між членами родини, якщо немає особистого розпорядження військовослужбовця”. Згідно з новими правилами, перерахунок фінансової допомоги став більш складним. Спочатку з загальної суми відраховуються податки, борги та аліменти. Тільки після цього решта грошей розподіляється між членами родини військовослужбовця або виплачується за особистими розпорядженнями. Це означає, що сім’ї, які не отримують виплати, мають очікувати їх у найближчий час, бо держава зобов’язана виплатити всі невиплачені суми починаючи з 1 лютого, незалежно від затримки з затвердженням нормативів.