Реструктуризація держборгу: які варіанти Україна запропонувала інвесторам
Джерело: Міністерство фінансів України
В українському Мінфіні розповіли, які варіанти вони запропонували інвесторам щодо реструктуризації державного боргу за ВВП-варантами.
Перша опція — обмін варантів на додатковий випуск єврооблігацій, які були випущені в межах реструктуризації у 2024 році. Так інвестори отримають той самий набір облігацій A і B, що й власники єврооблігацій минулого року, у співвідношенні: на кожну 1 одиницю варантів — 1,35 одиниці облігацій.
Друга опція передбачає зміну умов випуску ВВП-варантів: скасування виплат за 2025–2028 роки, продовження можливості викупу/скасування ВВП-варантів до травня 2029 року та отримання власниками 36,6 центів облігацій A і B на кожні 100 центів варантів.
У Мінфіні наголошують, що обидві опції пропонуються у межах єдиної пропозиції з реструктуризації. Інвестори можуть обрати будь-який із запропонованих варіантів, і вибір будь-якого з них означатиме підтримку процесу реструктуризації.
Для успішного проведення реорганізації боргу потрібна згода власників щонайменше 75% загальної суми ВВП-варантів.
Натомість Спеціальний Комітет запропонував Україні сплатити 75% платежу, що припадає на травень цього року, та випустити нові облігації C зі ставкою 7,75% на суму 209 млн дол. з погашенням у лютому 2029 року. Україна відхилила цю пропозицію.
Нагадаємо, Міністерство фінансів України заявило, що не змогло домовитися про реструктуризацію державного боргу на суму 2,6 млрд доларів. Крайній термін виплат настане наступного місяця, тому якщо не реструктуризувати чи не виплатити борг, постане питання про оголошення дефолту.
- Станом на січень державний та гарантований державою борг України сягнув 7,07 трлн грн. Найбільша частка припадає на зовнішні зобов’язання – 5,14 трлн грн.