МВФ прогнозує зростання світового та українського держборгу до 2027 року

У 2025 році український державний борг може сягнути 110% від ВВП країни, вперше перевищивши психологічну позначку в 100%. У той час світовий борг до 2027 року, за прогнозами, зросте до 117% світового ВВП. Це свідчить про зростаючу фінансову нестабільність на глобальному рівні.

За інформацією, оприлюдненою у доповіді “Фінансовий монітор” 23 квітня, директор Фінансового департаменту Міжнародного валютного фонду (МВФ) Віктор Гаспар повідомив, що минулого року український загальний держборг становив 89,8%, тоді як перед початком повномасштабного вторгнення росії у 2021 році він не перевищував 48,9% від ВВП.

Проте вже у 2026 році прогнозується зменшення боргового співвідношення до 108,5%, що свідчить про можливе початок скорочення боргу України. За словами експертів МВФ, ця тенденція має зберегтися й у подальшому.

Глобальні тенденції у зростанні світового боргуУ доповіді зазначається, що світовий держборг до 2027 року може досягти 117% світового ВВП, що є найбільшим показником з часів Другої світової війни. Такий розвиток ситуації зумовлений зростанням глобальної невизначеності та збільшенням витрат, зокрема на оборонну сферу.

“Серія нещодавніх оголошень про мита з боку США та контрзаходи інших країн збільшили волатильність на фінансових ринках, послабили прогноз зростання і підвищили ризики… Ми прогнозуємо, що світовий держборг зросте на 2,8 в.п. цього року, більш ніж удвічі перевищуючи оцінки 2024 року, що призведе до зростання боргу понад 95% ВВП”, – йдеться у звіті МВФ.

Відповідно, експерти попереджають, що до кінця десятиліття рівень глобального боргу може перевищити 100% світового ВВП. За гіршого сценарію, борг може сягнути 117% до 2027 року, що стане найвищим показником з часів Другої світової війни і перевищить попередні прогнози майже на 20 в.п.

Джерела: AgroReview +1 схожа