Ґрунтообробні агрегати від BEDNAR якісно виконують кілька операцій за один прохід

Цього року більшість господарств зайшли у весняну посівну з дефіцитом вологи в ґрунті. І саме якісний його обробіток та вчасно і правильно закрита волога дають змогу рослині використати її максимально ефективно. Але це можливо лише з якісною ґрунтообробною технікою. Роман Верповський, заступник з рослинництва голови ФГ «Колос» (Хмельницька обл.) розповів про свій досвід використання техніки від BEDNAR.

У господарстві маємо два агрегати від BEDNAR – це глибокорозпушувач TERRALAND TN 3000D7R PROFI та компактор SWIFTER SO8000F. Глибокорозпушувачем ми користувалися протягом року, а компактор експлуатуємо вже повних два роки. Важливою перевагою глибокорозпушувача TERRALAND є те, що позаду він обладнаний додатковими турбодисками, які дозволяють за один прохід підготувати ґрунт таким чином, що одразу після нього можна висівати культури. Він робить глибоке розпушування, якісно подрібнює пожнивні рештки і вирівнює поле, так що одразу можна сіяти. Це дає змогу зберегти вологу і використати її максимально ефективно в умовах дефіциту опадів. Думаю, саме цього року така опція буде дуже корисна,

адже нині маємо нестачу продуктивної вологи в ґрунті.

Також TERRALAND продемонстрував високу зносостійкість робочих органів – наконечників на зубах. За рік цей агрегат відпрацював у нас 2,5 тис. га, і лише після такого значного наробітку ми замінили робочі органи.

Глибоке розпушування завжди робимо після соняшнику під кукурудзу (спочатку проходимо дискатором для подрібнення пожнивних решток), і одразу після збирання цукрових буряків – під сівбу ярого ячменю. Глибину, на яку необхідно робити розпушування, я визначаю пенетрометром. Зазвичай це 30-35 см – на такій глибині найчастіше доводиться прибирати плужну підошву, адже, окрім глибокого розпушування, хоча б раз на три роки здійснюємо оранку. Також під озиму пшеницю проводимо дискування після ріпаку чи соняшнику.

TERRALAND агрегатуємо з трактором Fendt 942 Vario потужністю 415 к.с. Робоча швидкість може бути до 20 км, адже трактор потужний, а агрегат не важкий. За добу обробляємо близько 60 га.

Компактор SWIFTER ми купували два роки тому для підготовки ґрунту до сівби цукрових буряків. Але в результаті робимо передпосівну підготовку під усі культури після оранки і іноді після глибокого розпушування.

Агрегат набагато легший для трактора, ніж наш попередній культиватор, забезпечує менші витрати пального, і при цьому він має міцну конструкцію. Компактор ідеально вирівнює поверхню ґрунту, а якщо йде більше навантаження на крила, то спрацьовує гідравліка і не дає поламати агрегат. Ще одна його перевага – конструкція дозволяє не піднімати компактор на розворотах. Так він виправляє всі нерівності на розворотах і економить час.

Агрегатуємо SWIFTER, як і глибокорозпушувач, із трактором Fendt 942 Vario потужністю 415 к.с. (у нас їх два на господарство). За добу робимо підготовку площі до 100 га. Важливо, що компактор тримає задану глибину на всій площі – у нас це 5-8 см, залежно від культури і ситуації на полі. Але буває, що потрібно вирівняти колії після проходу техніки, тоді доводиться працювати глибше. Але глибину обробітку легко регулювати.

Ми працюємо на різних ґрунтах: піщаних, суглинках, чорноземах. На піщаних ґрунтах агрегат працює ідеально, а якщо ґрунт глинистий, там працювати важче, можуть бути дрібні грудки. І від типу ґрунту залежить зношуваність робочих органів. В цілому замінюємо їх раз на 700-900 га обробітку. Всього за два роки цим компактором ми зробили близько 4 тис. га.

Джерело: AgroNews