“Метінвест” адаптувався до війни, збільшив виробництво й інвестує в майбутнє

Гірничо-металургійна компанія “Метінвест” оперативно адаптувала виробничі процеси до умов війни, зробивши основним каналом перевезень залізницю, а також порти Румунії та Польщі, зазначив генеральний директор групи “Метінвест” Юрій Риженков, якого цитує корпоративне видання.

Він додав, що після відкриття морського коридору з одеських портів компанія почала використовувати і цю можливість.

Риженков підкреслив, що попри виклики війни “Метінвест” має статус найбільшого експортера. Так, за підсумками 2024 року загальний обсяг експорту й продажу залізорудної сировини становив понад 12 млн тонн.

“Ми повноцінно повернулися до програми підвищення операційної ефективності. Наприклад, переналаштували бізнес-процеси на використання власної сировини. І за більшістю показників – а саме технічних, технологічних і виробничих – ми повернулися до найкращих результатів 2020-2021 років. Ми значно знизили собівартість продукції, і попри падіння цін у 2024-му за перше півріччя наш результат перевищив показник першого півріччя 2023-го”, констатував Риженков.

Сьогодні активи компанії у Кривому Розі,

Запоріжжі та Кам’янському продовжують працювати. У 2024 році виробництво групи збільшилося одразу в кількох категоріях: залізної руди – на 42%, чавуну – на 3%, а сталі – на 4%.

Водночас наголошується, що “Метінвест” залишається соціально відповідальним бізнесом. За три роки війни компанія спрямувала понад 8,4 млрд грн на допомогу Україні, з яких 4,4 млрд грн пішли на підтримку захисників у межах проєкту “Сталевий Фронт”. Поміж основних напрямків – забезпечення армії обладнанням, амуніцією і технікою, розвиток тактичної медицини та створення ліній оборони.

Окрім військових потреб, “Метінвест” бере участь у забезпеченні гуманітарних місій, допомагаючи сотням тисяч українців, що постраждали від війни. У межах ініціативи “Рятуємо життя” підтримку вже отримали приблизно 516 тис. цивільних. Маючи понад 50 тис. активного персоналу, компанія дбає про гідні умови праці та піклується про працівників та їхні родини, надаючи за потреби фінансову, психологічну та іншу допомогу. В її штаті працює понад 1000 ветеранів, компанія також впроваджує програми їхньої адаптації до цивільного життя.

Зазначається, що торік “Метінвест” сплатив майже 20 млрд грн податків, що робить компанію одним із найбільших платників податків у країні.

Окремим акцентом стоїть перспектива на повоєнне відновлення. Головною амбіцією компанії гендиректор окреслив перетворення її на одного зі світових лідерів зеленого виробництва сталі, яка відповідає сучасним екологічним стандартам. Першим кроком до цієї мети є будівництво заводу з виробництва зеленої сталі в Італії. Проєкт стане прикладом для майбутньої модернізації “Запоріжсталі” та “Каметсталі”.

“Ми маємо стратегію зеленої модернізації українських підприємств вартістю $8 млрд на 7-10 років. Готові стартувати з цією стратегією, щойно закінчиться війна й Україна отримає гарантії безпеки”, – зазначив Риженков.

Попри війну “Метінвест” продовжує інвестувати в українські потужності: у 2024 році загальний обсяг інвестицій сягнув $670 млн. У 2025-му компанія також запланувала мільярдні інвестиції в розвиток виробничих потужностей у Кривому Розі, Кам’янському та Запоріжжі.

Водночас група активно готується до масштабного відновлення України після завершення війни. У планах – участь у великих інфраструктурних та промислових проєктах, завдяки яким можна буде не лише відновити зруйноване житло та соціальну інфраструктуру, а й забезпечити їхню модернізацію.

“Метінвест” є вертикально інтегрованою групою з видобувних і металургійних підприємств. Його підприємства розташовані в Україні – в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях, а також у країнах Європи і США.

Основними акціонерами холдингу є група “СКМ” (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують ним. ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.

Джерела: Open4Business +1 схожа