Росіяни конфіскували сотні тисяч об’єктів на окупованій території
На тимчасово окупованій території повним ходом іде експропріація української власності. Російські загарбники відбирають як промислові, виробничі об’єкти, так і квартири, будинки місцевих жителів, які вимушено тікали від війни. Про це повідомляє Oboz.ua, пише agronews.ua.
Днями стало відомо про результати масштабного російського мародерства на окупованій частині Луганщини.
За даними Східної правозахисної групи, окупаційна адміністрація Луганської області завершує один із найбільших етапів узаконення пограбування: станом на кінець січня 2025 року конфісковано 114 835 об’єктів нерухомості, які належать громадянам та юридичним особам України.
З них у “власність ЛНР” передано 17 387 об’єктів, включаючи 3032 земельні ділянки, окупаційній місцевій владі – 45 905 об’єктів, з них 10 159 ділянок землі, а у федеральну власність РФ – 51 543 об’єкти, включаючи 1929 земельних ділянок.
Мета конфіскації – розчищення інвестмайданчиків під російський бізнес. У так званому “міністерстві торгівлі ЛНР” прямо заявили: “Завершення розмежування майна зніме обтяження та прискорить залучення інвесторів”.
Що це насправді означає?
“Тисячі українців, які були змушені покинути будинки через війну, тепер офіційно позбуваються свого майна. Їхні квартири, будинки, бізнеси та ділянки землі передаються окупантам і незабаром будуть розпродані приватним структурам рф. Це ні що інше, як державне мародерство під прикриттям фейкових “законів ЛНР”, – вважає засновник Східної правозахисної групи, директор “Інституту стратегічних досліджень та безпеки” Павло Лисянський.
Він наголосив, що росія веде війну не лише зброєю – вона руйнує економічні, правові та соціальні засади життя на окупованих територіях.
Луганська область, звичайно, не виняток. Тотальна експропріація української власності йде на всій окупованій території. Зокрема, з 2022 року в Запорізькій області російські окупанти конфіскували 178 промислових підприємств, що належать громадянам України, які були змушені залишити регіон через розв’язану путіним війну.
Як заявив в.о. голови окупаційного “мінпрому” Олексій Воробйов, 168 з них уже передано до “тимчасового управління” та “функціонують”. Ще десять окупанти планують запустити до кінця 2025 року.
“По суті, йдеться про рейдерство, прикрите окупаційною “адміністрацією”: майно українців передають тим, хто лояльний до режиму. Тактика Кремля очевидна – захоплення активів, витіснення українського бізнесу та повне економічне підпорядкування регіону, навіть в умовах близькості до лінії фронту”, – кажуть правозахисники.
Окупанти планують побудувати сім елеваторів на захопленій частині Донеччини