Від 30 тис. грн на практиці та від 35 тис. на роботі: студентів та випускників ДДМА запрошують на КЗВВ та "Фурлендер"

Які умови пропонують на релокованих з Краматорська підприємствах та що кажуть про це представники Академії

КЗВВ та «Фурлендер Віндтехнолоджі» будують нові цехи на Закарпатті та в західних областях України. Ці підприємства запрошують випускників ДДМА на роботу, а студентів – для проходження виробничої практики.

Про це на зустрічі зі студентами та викладачами Академії розповіли заступник директора з персоналу Олександр Шевченко і начальниця відділу кадрів Богдана Гайданка. Канал ДДМА в телеграмі поділився деталями щодо пропозицій роботодавців, а представники вишу надали Kramatorsk Post коментарі з цього приводу.

Можливості для студентів під час виробничої практикиПід час виробничої практики можна працювати на робочому місці та отримувати зарплату. А це орієнтовно 30 тис. грн на місяць. При цьому проживання та харчування (один раз на добу) оплачується підприємством.

Для проходження виробничої практики запрошуються студенти 3, 4-го курсів бакалаврату і студенти, які проходять дипломування в магістратурі.

Умови для працівниківПрацівникам пропонують зарплату від 35 тис.

грн, а з досвідом роботи – від 45 тис. грн.

Крім цього, є компенсація за наймане житло, транспортування до місця роботи, а також бронювання від мобілізації. Для дітей працівників цих підприємств у межах Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» з 1 вересня на Закарпатті відкривається Перший Краматорський ліцей

Вид на Перечин з лавандового поля. Вдалині видно виробничі потужності "Фурлендер". Фото - Вячеслав Мєдвєдєв

Які саме спеціалісти потрібніНа це питання Олександр Шевченко відповів, що вже зараз потрібні оператори верстатів з ЧПК та інженери-конструктори. А після закінчення будівництва ливарного цеху, а це десь через півтора року, знадобляться також спеціалісти ливарного виробництва. Він додав, що поки що цих спеціалістів можуть працевлаштувати на наявні робочі місця.

На підприємствах також є великий відділ ІТ, тож є можливість працевлаштування, але дистанційна робота не передбачена.

Чи планують підприємства повертатися до КраматорськаНаразі таке питання не стоїть, бо тривають воєнні дії, - відповіли представники підприємств, - будівлі й обладнання заводів сильно пошкодженні обстрілами.

За словами Олександра Шевченка, відновлювати розбите обладнання дуже складно, а в деяких випадках – неможливо. Тому на сьогодні ці підприємства активно розвивають свої виробництва в безпечних областях України.

Що кажуть про співпрацю з релокованими підприємствами представники ДДМААнатолій Фесенко, перший проректор ДДМА прокоментував Краматорськ Пост можливості, які відкриваються:

- Співпраця з підприємствами тільки починається. На сьогодні принаймні зрозуміло, яку зарплату можуть отримувати наші студенти та випускники. Ми також узгоджуємо, яким чином робити все решта. Навіть просто тому, що Закарпаття - далекий регіон, а наші студенти зараз розкидані по всій Україні.

Так чи інакше, дуже добре, що студенти Академії потрібні на сучасних підприємствах, які працюють та розвиваються.

Вячеслав Медведєв, головний редактор медіа-групи Академія понад рік прожив на Закарпатті неподалік Перечина у селі Тур'ї Ремети.

Він розповів, що свого часу це місто отримало розвиток завдяки залізничній станції. У самому Перечині, над яким височіють Карпатські гори, дуже благодатний клімат. Все росте там дуже добре, а надто - різна городина.

Разом з тим у місті та громаді є й промислова база, в тому числі для машинобудування.

- Люди в тих містах дуже хороші, - каже пан Вячеслав - Все якось по-мирному, не як у нас. Навіть двері можуть у хаті не зачиняти.