Всесвітній день охорони праці: у центрі уваги — безпека людини і новітні технології

Щороку 28 квітня у світі та в Україні відзначають Всесвітній день охорони праці. У 2025 році Міжнародна організація праці визначила девіз заходу: «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі». Як розвивається система профілактики травматизму на Дніпропетровщині та яка допомога доступна підприємствам, розповіла Олена Щирба, заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Охорона праці: виклики сьогодення

Охорона праці завжди була пріоритетом для будь-якої цивілізованої держави, адже вона напряму впливає на життя і здоров’я працівників, економіку та соціальну політику. В умовах війни значення охорони праці зросло ще більше, адже роботодавці й працівники стикаються із новими, раніше невідомими ризиками.

Мета щорічного відзначення Дня охорони праці — привернути увагу до необхідності збереження життя, здоров’я і працездатності працівників, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням.

Новітні технології на службі безпеки

У фокусі уваги цьогорічної кампанії — вплив технологій:

штучного інтелекту (ШІ), Інтернету речей (IoT), віртуальної та доповненої реальності, екзоскелетів і безпілотників на безпеку праці.

Як працює система профілактики на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині реалізацію завдань загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань здійснює відділ профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи ГУ ПФУ.

Лише у 2024 році: Надано майже 3 тисячі консультацій страхувальникам. Розроблено понад 2600 профілактичних заходів і впроваджено їх на підприємствах області. Створено або вдосконалено системи управління охороною праці на 229 підприємствах. Проведено 109 нарад, 136 семінарів та 8 круглих столів. Поширено понад 836 інформаційних матеріалів. У 2025 році робота продовжується: профілактичні заходи впроваджено вже на 353 підприємствах, вивчено позитивний досвід на 89 підприємствах, проведено 83 тематичні заходи.

Фахова підтримка для роботодавців

За консультаціями та практичною допомогою з питань охорони праці можна звернутися до фахівців відділу профілактики за телефоном: 067-633-20-50 або особисто за адресою: м. Дніпро, вул. Данила Галицького, буд. 22А, каб. 201.

Шановні роботодавці! Ваша увага до безпеки працівників — це запорука стабільної роботи підприємства та збереження найціннішого — людського життя.

фото з відкритих джерел

Джерело: Підгородне