150 років тому був затверджений проєкт будівництва залізниці через Катеринослав та Амурського мосту
22 квітня 1875 року був затверджений проєкт будівництва Катерининської залізниці та постійного мосту через Дніпро у Катеринославі. Про це нагадали у ФБ групі “История в фотографиях. Екатеринослав-Днепропетровск.” Головним ініціатором спорудження залізниці та мосту був наш відомий земляк підприємець Олександр Поль. Він виступив з ідеєю поєднання криворізьких покладів залізних руд та вугільних запасів Донбасу для розвитку металургії в регіоні. Проєкт залізниці та мосту спочатку на підтримали пітербургські чиновники. Проте Поля підтримало місцеве земство. Більше того існував варіант проведення залізниці через Олександрівськ (Запоріжжя), але Поль відстояв маршрут через Катеринослав.
Вже після затвердження проєкту будівництво через війну з Турцією зупинилося. В результаті тільки у травні 1884 року урочисто відкрили міст через Дніпро та Катерининську (Придніпровську) залізницю.
Міст, побудований за проектом провідного фахівця у галузі мостобудування Миколи Аполлоновича Белелюбського. Будівництво мосту коштувало міській скарбниці 4 млн. рублів, частину яких пожертвував підприємець Олександр Поль.
Міст є пам’яткою інженерної архітектури національного значення. Його довжина складає: 1395 метрів, з підходами 2397 метрів; ширина: 155 метрів. У 1889 року на Всесвітній виставці в Парижі катеринославський міст через Дніпро був нагороджений золотою медаллю.