В Україні відхиляють переважну більшість заявок на компенсацію за розмінування сільгоспземель

На даний час у межах державної програми компенсації витрат на розмінування аграрних земель фермери подали 228 заявок. З них лише 37 були схвалені, а 191 — відхилені. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

У 2023 році проведено 15 аукціонів із закупівлі послуг з розмінування земель на суму понад 299 мільйонів гривень, що охоплює площу 4 413,9 гектарів. Для порівняння, минулого року було схвалено 50 з 195 заявок на загальну площу понад 9,6 тисяч гектарів, уклавши угоди на суму 536,6 млн грн.

Причини відмов та заходи щодо покращення ситуаціїГоловною причиною відмов фермерам є не проведення нетехнічного обстеження земельних ділянок. Це стало причиною відхилення 102 заявок цього року. За словами директора Центру гуманітарного розмінування Володимира Байди, в Україні активізували роботу щодо залучення операторів для проведення такого обстеження, особливо у прифронтових регіонах. Це можливо зробити за донорські кошти, державні ресурси або за власний рахунок фермерів.

Крім того, Міністерство економіки України запустило спеціальний вебсайт для фермерів,

за допомогою якого вони зможуть швидко перевірити відповідність умовам участі у програмі та отримати інструкції щодо подання заявки через Державний аграрний реєстр. Це перший етап інформаційної кампанії, яка має збільшити кількість учасників програми та підвищити якість поданих документів.

Підтримка та цілі урядуЗаступник міністра Ігор Безкаравайний зазначив: “Уряд зацікавлений якомога швидше повернути до використання землі, які були піддані впливу війни. Уже другий рік поспіль на державну програму з очищення агроземель виділяється 3 мільярди гривень. Хоча активність наразі дещо гірша через активний сезон посівної кампанії, ми не залишаємося байдужими. Мета нашої інформаційної кампанії — донести до кожного фермера у прифронтових регіонах важливість участі у програмі та підказати, що потрібно зробити, щоб розмінувати землю за кошти держави та безпечно працювати на своїх ділянках.”

Джерела: AgroReview +1 схожа