У Харкові поліція почала слідство через нацистські жести на меморіалі у Дробицькому Яру

Про це повідомила у Фейсбуці пресслужба Головного управління Нацполіції в Харківській області, передає Укрінформ

“23 квітня в одній із груп месенджера Телеграм виявлено допис, на якому троє молодиків на меморіалі у Дробицькому Яру поширили та публічно використали символіку нацистського режиму. Невідомі опублікували світлини, на якій вони на місці пам’яті жертв Голокосту показували нацистські жести”, – йдеться у дописі.

Правоохоронці внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу.

Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі, з конфіскацією майна або без такої.

“Поліцією вживаються заходи для встановлення причетних до кримінального правопорушення осіб та притягнення їх до відповідальності”, – зазначили у відомстві.

Світлини, про які йдеться, були оприлюднені в одному з популярних харківських Телеграм-каналів. На них звернули увагу в Об'єднаній єврейській громаді України,

до якої входять 143 єврейські громади та організацій країни.

“Троє молодиків осквернили меморіал жертвам Голокосту у Дробицькому Яру нацистським жестом. На цьому місці у роки Другої світової війни було розстріляно понад 17 тисяч євреїв Харкова та області”, – зазначили в організації.

Дробицький Яр (інша назва – Травницька долина) – урочище поблизу Харкова, що починається в місці перетину проспекту Героїв Харкова з кільцевою дорогою. Місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися нацистськими окупаційними військами у 1941-1942 роках.

У грудні 2002 року в Дробицькому Яру відкрили першу чергу меморіалу: пам'ятний знак – менору, автодорогу до меморіального комплексу, алею і пам'ятник-монумент. У серпні 2005-го відкрився жалобний зал із “Чашею скорботи”.

З 2016 року меморіальний комплекс має статус пам'ятки історії та монументального мистецтва місцевого значення.

Джерела: RISU +1 схожа