У Кривому Розі ухвалили вирок зраднику, який наводив ракетні удари по мостах та об’єктах військової та критичної інфраструктури
Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу ухвалив вирок зраднику, який з лютого 2022 року встановив контакт зі співробітником 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби ФСБ, потім виконував завдання, яке давав ворог.
Зрадник Олександр Політаєв 20 квітня 2022 року передав ворогу інформацію про міст Преображенський міст у Запоріжжі, через який рухалася військова техніка.
Наступного дня ворог завдав ракетного удару в район мосту. Було використано дві ракети - (імовірно АЗУ Х-59 «Овод-М»).
Політаєв отримав завдання з’ясувати наслідки цього ракетного удару та звітував перед своїм куратором з ФСБ - «Мимо мост цел Кучи ментов».
20 квітня зрадник відправив куратору з ФСБ координати одного з об’єктів критичної інфраструктури.
17 червня 2022 року Політаєв відправив ворогу інформацію з координатами об’єкта військової інфраструктури та надіслав текстове повідомлення: «Говорят штаб».
Після передачі інформації ворог завдав ракетного удару (дві ракети АЗУ Х-59) у безпосередній близькості від координат, які надав зрадник.
У той же день Політаєв надіслав своєму куратору з ФСБ координати з повідомленням:
«Дох** военной техники».
25 червня 2022 року Політаєва було затримано.
Під час судового розгляду зрадник вину визнав частково. При цьому, Політаєв у судовому засіданні суду показав, що до затримання проживав в м. Запоріжжя у близьких родичів. Влітку 2022 року, точної дати та часу не пам`ятає, він на автобусі приїхав до м. Кривого Рогу - на день народження до свого знайомого. До міста він прибув л 03-00 год. ночі, зателефонував знайомому та надалі у нього зупинився на квартирі, яка знаходиться біля автовокзалу. Згодом вони пішли гуляти містом, оскільки увечері наступного дня він планував повернутися до м. Запоріжжя. Під час прогулянки по м. Кривому Розі, він бачив військових, блокпости. День народження святкували в клубі, назву якого не пам`ятає, де перебували з 22-00 год. до 24-00 год.
З клубу він разом із іншою людиною попрямували пішки до знайомого. По дорозі придбали в магазині продукти та спиртне. Випивали до четверної ранку в потім позасинали. 22 червня 2022 року він сів в автобус, який на його думку мав прямувати до Запоріжжя. Згодом, він з`ясував, що переплутав автобус,
та сів до іншого автобуса, який віз його зовсім в іншому напрямку, в результаті чого опинився в невідомому йому селі, неподалік м. Покров. Скільки часу він там перебував, не пам`ятає. 25.06.2022 його зупинили військовослужбовці з метою перевірки документів.
Згодом з`явилися співробітники Служби безпеки України, які відвезли його до ізолятора тимчасового тримання, де проводили його допит. Під час допиту, він не розумів, чому з ним так поводяться. Співробітники СБУ забрали у нього всі речі, що знаходились при ньому, в тому числі його телефон. Працівники СБУ йому нічого не підкидали. Вилучений у нього телефон, належав особисто йому Переписку з представниками російської федерації він не здійснював. Картографічного веб-сервісу «Google Maps» у нього в телефоні також не було, він ним ніколи не користувався. Пошуковою системою «Google» він користувався за наявності Інтернету.
До виявленої в телефоні переписки та телефонних дзвінків він жодного відношення не мав та не має, йому не зрозуміло звідки вони з`явились в його телефоні. Дійсно, на його мобільному телефоні був графічний пароль - літера «Z».
Під час введення літери «Z» в якості паролю, в присутності військовослужбовців, які його зупинили, телефон розблокувався. Після огляду телефону військовослужбовці побачили в ньому фотографії, які викликали у них запитання до нього. Він не мав конфліктів з правоохоронними органами, будь-якого сенсу його оговорювати останні не мали.
Незважаючи на невизнання обвинуваченим зрадником своєї вини, його винуватість у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів: показань свідків, речових доказів (документів), висновків експертів.
Суд 15 квітня 2025 року призначив Олександру Політаєву покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Нагадаємо, що за державну зраду відправився за ґрати мешканець Харкова, який намагався втекти з України, був мобілізований, а потім почав працювати на ворога.