Опитування у США показало, що третина американців вірить російській пропаганді

Третина громадян США вірить у російську дезінформацію та пропаганду. Пропагандистка Маргарита Симоньян, яка керує RT, дуже радіє з цього приводу та вже написала у себе у телеграм-каналі: «Молодці колектив».

Наприклад, 44% респондентів повірило у фейк про те, що «Україна продала ХАМАС зброю, подаровану Україні Сполученими Штатами».

Національне опитування показало, що американців надзвичайно часто обманюють заяви Кремля про дезінформацію, і багато хто вірить у неправдиві заяви з інших тем.

Національне опитування YouGov, проведене на замовлення NewsGuard, показало, що третина американців вірить принаймні в одну неправдиву заяву, поширену російськими ЗМІ.

Опитування, проведене на репрезентативній вибірці з 1000 американців, представило респондентам 10 неправдивих тверджень, які широко поширилися в Інтернеті, включно з трьома, які походили з російських пропагандистських ресурсів або були в основному поширені ними. Респондентів попросили визначити, чи є кожне твердження правдивим, хибним, чи вони не впевнені в його правдивості.

Неправдиві твердження були вибрані з NewsGuard’s Disinformation Fingerprints,

постійно оновлюваного потоку даних доведено неправдивих тверджень, що поширюються в Інтернеті.

Опитування показало, що американці вірять дезінформації Кремля з тривожною швидкістю і не можуть постійно визначати твердження Росії про дезінформацію як неправдиві.

Результати також показують, що американці дуже вразливі до віри в неправду, яка поширюється в Інтернеті на різні теми, включаючи здоров’я та медицину, вибори та міжнародні конфлікти: із 10 представлених тверджень 78 відсотків респондентів повірили принаймні в одне твердження, і менш як одного відсотка респондентів правильно визначили всі 10 тверджень як неправдиві.

З Росії з брехнею: американці обдурені кремлівською дезінформацією

Респондентам опитування було надано три неправдиві твердження, які виникли або були в основному поширені російськими державними ЗМІ.

Третина (33,9%) вважає, що принаймні одне з тверджень правдиве. Менше чверті (23,8 відсотка) респондентів змогли правильно визначити всі три російські наративи дезінформації як неправдиві.

Наприклад, 61 відсоток респондентів не змогли визначити як неправдиве твердження про те,

що «між 30-50% коштів допомоги США, наданих Україні, було вкрадено українськими чиновниками для особистого використання». Кожен четвертий респондент вважає правдивим твердження, яке виникло в статті російського державного ЗМІ RT (колишнього Russia Today) і було поширене іншими державними джерелами.

Подібна частка респондентів (64 відсотки) не змогли визнати неправдивою заяву, поширену російськими державними ЗМІ RT, ТАСС, РІА Новини та Ukraina.ru, про те, що «рейтинг президента України Зеленського знизився до 4%». Майже кожен п'ятий американець назвав це твердження правдивим. Насправді такого опитування не було оприлюднено, і останні опитування показали, що Зеленський набирає від 57 до 63 відсотків.

Менше половини респондентів (44 відсотки) правильно визначили як неправдиве твердження про те, що «Україна продала ХАМАС зброю, подаровану Україні Сполученими Штатами». Ця дезінформація виникла з неперевіреного відео в соціальних мережах і була поширена високопосадовцями в Росії, включаючи заступника голови Ради безпеки Росії та колишнього президента Росії Дмитра Медведєва.

Потім цю заяву широко повідомили російські державні ЗМІ, зокрема Sputnik Africa, Sputnik India, RT і Ukraina.ru, а також прокремлівський сайт TopWar.ru і деякі американські сайти.

Віра в неправдиві твердження перетинає партійні лінії

Респонденти, які назвали себе демократами, приблизно так само вірили (82 відсотки) принаймні одному з 10 неправдивих тверджень, як і ті, хто назвався республіканцями (81 відсоток). Непартійні респонденти дещо рідше вірили в дезінформацію: 72 відсотки визначили принаймні одне неправдиве твердження як правдиве.

Однак республіканці з більшою ймовірністю повірили російським заявам про дезінформацію, ніж їхні колеги-демократи. Серед республіканців 57,6 відсотка визначили принаймні одну російську дезінформаційну заяву як правдиву порівняно з 17,9 відсотками демократів і 29,5 відсотками респондентів, які не назвали партію.

Маргарита Симоньян, яка дуже радіє, що велика частина американців вірять у російські фейки, сама зізнавалася, що вела інформаційну війну проти США за наказом з Кремля. А ще вона вихвалялася інформаційними спецопераціями проти Німеччини.

Влітку 2024 року ФБР та Мінфін США завдали болючого удару по російському інформаційному угрупуванню, що викликало у провідних пропагандистів справжню істерику.