У Росії заявили про початок випробування системи супутникового зв’язку для БпЛА

У Росії заявили про початок випробування власної системи супутникового зв’язку для безпілотних літальних апаратів середнього класу.

Про це повідомили у конструкторському бюро «Интеллектуальные приборы» («Интеп») пропагандистському виданню ТАСС, пише Мілітарний.

Це російське КБ спеціалізується на створенні комунікаційних систем.

Заявляється, що це перша така система супутникового зв’язку реального часу, яка здатна істотно розширити радіус дії російських БпЛА середнього класу.

В «Интеп» розповіли, що система працює в Ku-діапазонах частот, також можливе виготовлення варіанта для С-діапазону.

Конструкція поєднує «високоефективну параболічну антену діаметром 35 см з опромінювачем, трансівер, модуль управління, модуль позиціонування та інтелектуальну систему стеження в одній антені, що дозволяє безпілотній платформі здійснювати дистанційний зв’язок із супутниками на геостаціонарній орбіті під час руху».

Заявлена швидкість повороту антени – до 200 градусів за секунду. Це нібито забезпечує стійкий зв’язок для швидкісних БпЛА та маломірних суден. Загальна вага абонентської станції менше 8 кг.

Також в «Интеп» заявляють, що використані у системі рішення забезпечують можливість оперативно на програмному рівні змінювати параметри формованих каналів зв’язку.

«Система може “безшовно” інтегруватися з будь-якими джерелами та споживачами даних. Вбудований у систему маршрутизатор, у поєднанні з власною IP-архітектурою та механізмом оптимізації структури та обсягу мереж, що передаються, забезпечують легку інтеграцію формованих каналів зв’язку в будь-яку мережу передачі даних», – заявляють розробники.

Розробники обіцяють, що система забезпечуватиме стійку роботу на краях зон покриття космічних апаратів на геостаціонарній орбіті та перспективних на високій еліптичній орбіті, зокрема у високих широтах.

Раніше росіяни почали встановлювати на свої розвідувальні безпілотники додаткову камеру для виявлення українських дронів-перехоплювачів та автоматичного ухилення від атак.

Так серед уламків збитого російського розвідувального безпілотника Zala Z16 було виявлено додатковий оптичний модуль, розміщений у верхній частині фюзеляжу, що призначений для виявлення дронів-перехоплювачів. При появі останніх розвідник автоматично виконує запрограмований алгоритм маневрування для уникнення удару.

Джерело: BlackSeaNews