Ворог атакував густонаселений житловий район Одєси, є постраждалі
Три людини постраждали внаслідок нічної атаки ворога по густонаселеному району Одеси.
Як повідомляють у мерії та ДСНС, на місці спалахнула пожежа, пошкоджено багато квартир, навчальний заклад, авто, пише видання Думська.
Дісталося і цивільній інфраструктурі.
Від ранку на місці розгорнутий оперативний штаб райадміністрації, де постраждалим допоможуть подати документи на матеріальну допомогу на відновлення вікон і дверей, а також отримати компенсацію за програмою еВідновлення.
Від ДСНС залучено 78 пожежників і 21 одиниця техніки.
Військовий оглядач видання Віктор Босняк назвав цей удар по місту наймасовішим. За його словами, ворог атакував приблизно 25-30 ударними дронами.
«Заходили вони двома групами: одна — з боку Кінбурнської коси, друга — з мису Чауда, тобто з території Криму. Довгий час безпілотники кружляли над морем, зберігаючи ці дві групи.
Потім у повітряний простір над Одесою зайшов спочатку один дрон, який довго прочісував узбережжя, періодично заходив у місто — явно вистежував позиції ППО. Потім зайшов другий і робив те саме. Після цього всі вони рвонули натовпом,
заходячи, наскільки можна судити, з різних висот. Частина «шахедів» ішла дуже високо — 2-2,5 тисячі метрів, частина — низько, на висоті 300-700 метрів. Вони обійшли портову зону, де працює щільна система ППО.
Вочевидь, захід був через Аркадію та Відраду. Явно уникали відомі точки роботи ППО, і це обіцяло певний успіх атаки. Били по південно-західній частині міста, приблизно по району Черемушки — точніше поки що не відомо.
Наскільки можна судити, атака була частково успішною, хоча сили ППО змогли збити чимало «мопедів». Це вже не вперше, коли ворог застосовує таку тактику: захід, розвідка роботи ППО, пошук слабких місць, а потім удар через ці вразливості — з різних висот. Хтось іде занадто високо, поза досяжністю мобільних груп, хтось навпаки — дуже низько, щоб підкрастися до берега. На ціль заходять різко і буквально врізаються в неї, набираючи висоту.
Очевидно, що за час так званого перемир'я, яке перемир'ям не було, ворог накопичив достатню кількість дронів і зміг масовано вдарити. Крім можливого військового або економічного ефекту, основний ефект був психологічний — показати:
«дивіться, що ми можемо». Мовляв, не хочете йти на поступки — отримаєте потужний удар», — пояснив Босняк.
Він підкреслив, що головний ефект такої атаки — терор цивільного населення.
Військовий експерт і блогер Володимир Коваленко також називає атаку найпотужнішою з початку повномасштабного вторгнення.
«Сумарно близько 30 дронів. Це навіть більше, ніж було в ніч на 20 березня. Тактика та сама — захід з моря на висотах у межах 2 000 метрів, тільки більша кількість.
Сумарно, це можна порівняти з килимовим бомбардуванням.
Попередній, рекордний наліт, був рівно місяць тому, 20 березня. Маніяк путін яскраво демонструє те, що для нього означають слова про якесь «перемир'я». Тим, хто живе в рожевому маніямирку, черговий ляпас — миру з маніяками бути не може. Але це все лірика, питання посилення ППО для Одеси як було, так і залишається актуальним», — написав Коваленко.