Любите їсти хліб? Дізнайтеся, як він впливає на ваш кишківник
Насправді не потрібно повністю виключати хліб із раціону, оскільки деякі сорти підтримують здорову мікрофлору кишківника та покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Разом з тим, не варто забувати, що неякісний хліб може викликати дискомфорт і проблеми з травленням.
В Eat This, Not That розповіли, що може статися з вашим тілом, коли ви їсте хліб та як цей продукт впливає на кишківник. Ознайомтеся із цією інформацією, щоб знати більше про хліб, а також звертайте увагу на його склад продукту, щоб зробити кращий вибір, пише Обозреватель.
Покращує здоров’я кишечника Цільнозерновий хліб із високим вмістом клітковини — це чудове паливо для здоров’я кишечника. Розчинна клітковина живить корисні бактерії та сприяє виробленню речовин, що захищають слизову оболонку кишківника. Таким чином, такий хліб допомагає зменшити запалення, зміцнити бар’єр кишківника і знизити ризик хвороб.
Зміцнює імунітет Цільнозерновий хліб підтримує баланс мікробів у вашому кишечнику. Його регулярне вживання сприяє росту корисних бактерій, таких як біфідо- та лактобактерії, які не лише покращують травлення,
а й зміцнюють імунітет. Проте, щоб відчути ці переваги, варто обирати саме 100% цільнозерновий хліб.
Надає відчуття задоволення Цільнозерновий хліб не лише живить мікробіом, а й допомагає довше залишатися ситим. Завдяки вмісту вівса, ячменю та жита, він може природно зменшити відчуття голоду. Це робить його корисним інструментом для контролю апетиту та підтримки здорової ваги.
Може викликати біль, гази, здуття, діарею або запорЯкщо ви маєте синдром подразненого кишечника, хліб може викликати неприємні симптоми. Разом з тим, проблема не завжди в глютені, оскільки часто винні FODMAP-вуглеводи, зокрема фруктани, які є в пшениці, житі та ячмені. У такому разі краще обрати безглютеновий хліб або білу закваску. Правильний вибір допоможе уникнути здуття й болю.
Може спричинити дисбаланс бактерійВживання хліба з низьким вмістом цільного зерна, як-от білого, може призвести до дисбалансу кишкових бактерій і розвитку дисбактеріозу. Це означає, що ваші мікроби не справляються з підтримкою здоров’я кишечника. Щоб поліпшити ситуацію, додайте до раціону ферментовані продукти, які сприяють росту корисних бактерій і допомагають відновити баланс мікрофлори.