Жителі сіл та селищ Чернігівщини можуть отримати пільгові кредити на житло

«Власний дім» – це програма довгострокового пільгового кредитування, яка діє у всіх регіонах України ще з 1999 року. У нашому регіоні наразі триває програма, розрахована на 2021-2027 роки (почитати її можна за посиланням) У середу, 23 квітня відбувся брифінг щодо впровадження цієї програми у Чернігівській області, на якому побував і журналіст Чернігівської Медіа Групи.

Про це повідомляє сайт PECHERA info.

Якщо казати просто, ті хто хоче переїхати у населені пункти, в яких живе менше 50 тисяч жителів (а на Чернігівщині це всі міста, селища та села, крім Ніжина, Чернігова та Прилук) можуть отримати пільгові кредити. Для молодих сімей з віком подружжя до 35 років цей кредит видається на 30 років, для решти – на 20 років. Відсоткова ставка – 3% річних, але є «але»: військовослужбовцям та багатодітним сім’ям ці кредити видаються взагалі без відсотків.

Кредити можна брати на 5 напрямків: нове будівництво (максимальна сума кредиту – 600 тисяч) добудова житла (до 350 тисяч) придбання житла (до 500 тисяч гривень) інженерне облаштування житла – утеплення, побудова каналізації тощо

(до 150 тисяч) і розвиток особистого підсобного господарства (до 350 тисяч) Що важливо, одночасно брати кредит можна тільки на один з цих 5 напрямків.

Напрями пільгових кредитів, скріншот продемонстрованої на брифінгу презентації

Як розповідає заступник начальника фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Чернігівської області Андрій Ільченко, якщо кредит до 100 000 гривень, аби його отримати потрібні два поручителі, якщо ж кредит більше за 100 тисяч – крім поручителів потрібно укласти або договір іпотеки, або застави майна.

Гроші, що видають на кредити – державні. Це як кошти обласного бюджету, так і кошти районів, громад та навіть державного бюджету.

Нині діючою програмою передбачалося, що з 2021 по 2027 роки нею скористаються 1000 сімей Чернігівської області. Втім, Андрій Ільченко каже, що через повномасштабне вторгнення, їх буде менше:

Андрій Ільченко, світлина Сєргєя Карася

— До початку повномасштабного вторгнення ми надавали по 100 пільгових кредитів на рік. Починаючи з 2022-го року – це близько 50 кредитів на рік. Гадаю, через повномасштабне вторгнення на показник у 1000 кредитів ми не вийдемо, на жаль, — визнає

Андрій Ільченко

Також «просіло» і фінансування: якщо, відповідно до програми, цьогоріч з обласного бюджету на пільгові кредити мали виділити 14 мільйонів гривень, то, за фактом, буде близько 5 мільйонів. Втім, за словами посадовця, наразі наявне фінансування покриває попит населення на користування цією програмою. Адже і цей попит значно зменшився, зокрема, через те, що Семенівська громада, жителі якої найбільш активно отримували пільгові кредити до повномасштабного вторгнення, наразі страждає від дій російсько-білоруських окупантів.

До слова, якщо жителі прикордонних громад Чернігівської області вирішать виїхати у більш безпечні райони нашого регіону, то для облаштування на новому місці вони також зможуть взяти пільговий кредит. За останні два роки фонд надав біля 10 кредитів для цих потреб.

Отже, якщо вам подобається жити на селі, або ж у відносно невеличких містах (скажімо, в Острі, Носівці чи Бахмачі) держава може надати вам пільговий кредит. Щоб отримати всю інформацію, треба звертатися до Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Чернігівської області Зробити це можна або особисто за адресою:Чернігів, вулиця Виговського (це колишня Малиновського), будинок 32-б, або за допомогою електронної пошти chfond@ukr.net чи за телефоном +38 (067) 460-79-75

Джерело: 0462.ua