Із фортеці князя Всеволода — в Зейволож: легенда села Сиволож у новому культурному проєкті
Як виникла назва села Сиволож на Чернігівщині — дізнавайтеся у новому проєкті про топоніми від Обласного центру народної творчості.
«Обласний центр народної творчості» запустив новий культурно-просвітницький проєкт — «Легенди про походження назв міст, селищ і сіл Чернігівщини». У межах ініціативи фахівці збирають, вивчають і популяризують історії назв населених пунктів області. Одне з перших досліджень присвячене селу Сиволож, що належить до Плисківської громади.
Як повідомляє центр, село колись мало іншу назву — Всеволож, яку, згідно з переказами, отримало на честь князя Всеволода Ярославича, що правив у 1073–1078 роках. Перша літописна згадка про поселення з’являється вже у 1147 році в контексті боротьби княжих династій.
У матеріалі нагадують, що в XI столітті землі Чернігівщини зазнали частих нападів половців, тож село могло бути засноване саме як укріплення. У 1239 році городище знищили монголо-татарські орди, а в 1624 році, за часів польського панування, воно згадується під назвою Зейволож.
Як повідомляв MYNIZHYN, у кожного села є своя історія, що передається з покоління в покоління. Мрин, розташований у Мринській громаді, зберігає у собі кілька легенд про своє походження – від працьовитої річки до мандрівних купців і піщаних буревіїв. Чому його назва пов’язана з млинами, що сталося з річкою Мринкою та як село пережило буремні часи – дізнавайтеся у захопливій легенді.