Чорнобильські ліси можуть спалахнути: хто захистить зону від екологічної катастрофи?

Внаслідок зупинки лісогосподарських робіт у Зоні відчуження з 2022 року значно зросла загроза масштабних пожеж, які можуть мати катастрофічні наслідки не лише для України, а й для всієї Європи.

Про це повідомляє Атомпрофспілка.

Наразі в лісах навколо Чорнобиля накопичено близько 14 мільйонів кубометрів сухостою — повалених дерев, гілок і сухої деревини. На більшості території не проводяться санітарні рубки, не прокладаються протипожежні просіки.

ДСП «Північна Пуща» яке відповідає за охорону лісів у зоні, перебуває у кризовому стані За словами Олександра Зайченка заступника гендиректора підприємства, установа має великі борги, їй бракує фінансування, а працівникам загрожує масштабне скорочення.

У разі ліквідації підприємства Зона відчуження залишиться без фахової лісоохорони. Наслідки можуть бути нищівними: пожежі зруйнують екосистему, знищать оборонні інженерні споруди на кордоні з Білоруссю і можуть спричинити нову хвилю радіоактивного забруднення.

Профспілка наголошує: йдеться не лише про соціальну проблему для працівників, а й про стратегічну загрозу для безпеки України та всього континенту.

Джерело: Slavutich.cn.ua