Знімають за секунди: у Чехії зухвало крадуть автомобільні фари

У Чехії за останні два місяці зареєстрували кілька десятків випадків злому автомобілів з крадіжкою передніх фар. У зловмисників на скоєння такого злочину йде менше хвилини, повідомило чеське видання idnes.cz.

За даними чеських журналістів, сплеск кількості випадків злому автомобілів з крадіжкою передніх фар стався у Празі. Зловмисники найчастіше вибирають для злому Skoda Octavia, а також деякі моделі Volvo.

Автомобілі зламують просто серед білого дня. Злочинці працюють удвох. Вони підходять до автомобіля та за допомогою невідомого предмета відкривають замок дверей водія. Після цього вони ненадовго відходять від автомобіля, потім повертаються до нього, відкривають капот, а потім кожен із них знімає по одній фарі. Сама крадіжка займає у них лише одну хвилину, навіть менше.

Чеські поліцейські ще не встановили особи злочинців. За скоєні злочини їм загрожує два роки позбавлення волі.

В Україні також іноді знімають фари з автомобілів буквально за лічені секунди. Зазвичай злочинці обирають дорогі автомобілі. Ще кілька років тому крадіжка фар дорогих авто була не винятком,

а популярною практикою. Особливим попитом у злодіїв мали автомобілі Porsche і позашляховики Volkswagen. Машини оснащені сигналізацією, але це не заважає злочину.

За даними начальника Дніпровського відділу поліції охорони Дмитра Білаша, в Україні автомобілі найчастіше викрадають за допомогою код-грабера. Цей прилад вимикає охоронну систему автомобіля, відчиняються двері та багажник, знімаються блокування двигуна. Зловмисник просто сідає в автомобіль та їде. Білаш розповів, що автомобілі викрадають зі стоянок біля магазинів, супермаркетів, гаражів чи з дворів.

Поліцейські радять залишати автомобіль на паркінгах із відеоспостереженням або у гаражах із сигналізацією. Важливо, щоб автомобіль був оснащений не лише сигналізацією, але й пристроями, які блокують двері, двигун, коробку передач. У разі якщо сигналізація спрацювала, можна віддалено заблокувати двигун чи коробку передач. Якщо є можливість, то потрібно встановити на автомобіль GPS-трекер.

У 2024 році стало відомо, що шахраї вигадали новий спосіб обману водіїв. Зловмисники, представляючись нібито посередниками МТСБУ, переконують постраждалих через них оформляти заяву на відшкодування через ДТП. "Посередники" переконують водіїв, що вони нібито "стимулюють" розгляд справи та на 100% гарантують отримання компенсації. За свої "послуги" вони зазвичай просять велику грошову винагороду.

Нагадаємо, раніше водіям пояснили, чому не можна влітку їздити на зимовій гумі.

Джерело: Today.ua